Ліцензування банків зазнає змін

Представники НБУ обговорили з банківською спільнотою проект нового Положення про ліцензування банків, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ на зустрічі, зокрема, зазначив: «За сім років існування чинного положення, що регулює ліцензування банківської діяльності (Постанови №306), відбулося багато змін у підходах до регулювання. В результаті – саме положення «обросло» великою кількістю нових норм, посилань та доповнень, що зробило його складно структурованим та важким для сприйняття. Тому Національний банк сьогодні пропонує ринку принципово новий документ, основним завданням якого є забезпечення сутнісного регулювання питань, що стосуються ліцензування банків».

За його словами, зміни стануть одним із елементів переходу регулятора до комплексного ризик-орієнтованого нагляду за банками. Водночас Положення спростить значну кількість формальних вимог. Наприклад, до кандидатів на посади керівників банків, порядку відкриття нових відокремлених підрозділів банків, погодження істотної участі без зміни кінцевого власника тощо.

Документ запроваджує переглянуті критерії оцінки ділової репутації та професійної придатності керівників, репутації та фінансового стану власників банків, спроможності банку здійснювати свою діяльність з урахуванням бізнес-моделі і профілю ризиків у його діяльності та інших факторів, що впливають на банк.

Зустріч регулятора з представниками банків дала змогу останнім внести свої остаточні зауваження та пропозиції до проекту нового Положення, задати розробникам документа питання, що залишалися поза увагою раніше. Наприклад, питання щодо нових вимог до роботи відокремлених підрозділів банків, їх керівництва, інклюзивності.

«Ми можемо обговорювати перехідний період, який банки можуть отримати для забезпечення інклюзивності приміщень банків, але ми не можемо говорити про те, що такі вимоги не потрібно запроваджувати, адже цього вимагає соціальна справедливість та закон. Національний банк застосовуватиме всі наявні інструменти для забезпечення прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення», – зауважив Олександр Бевз.

Слід нагадати, що концепцію змін щодо ліцензування банків Національний банк оприлюднив ще наприкінці 2017 року, а в липні 2018 року на офіційному сайті НБУ було опубліковано й сам проект нового Положення.

Прийняття документа очікується незабаром за результатами опрацювання пропозицій банківської спільноти та експертів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: