Законодавство ринків капіталу вимагає оновлення

ПАРД проаналізувала новий проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів».

Даний документ (реєстраційний №9035) було подано замість непідтриманого законопроекту «Про ринки капіталу та організовані ринки» (реєстраційний №7055).

Як повідомляє прес-служба Професійної асоціації учасників ринків капіталу та деривативів, аналіз тексту нового законопроекту показав, що порівняно з №7055 новий законопроект №9055 був допрацьований з урахуванням і деяких пропозицій від представників ринку. Зокрема:

– змінено підхід щодо критеріїв визначення інвестора кваліфікованим – прибрано обов’язок для кваліфікованих інвесторів окрім коштів володіти ще й цінними паперами на суму не менше 150 тис. євро;

– інвестиційній фірмі надано можливість управляти як БТС, так і ОТС;

– визначено розмір первинного капіталу на рівні закону;

– з інвестиційної фірми знято обов’язок надавати клієнту (потенційному клієнту) необхідну інформацію під його підпис;

– виключено необхідність підтвердження аудиторськими фірмами України аудиторських висновків аудиторів іноземних держав;

– встановлено необхідність розкриття регульованої інформації про власників саме голосуючих акцій, а не щодо всіх.

Однак невирішеними залишилися не менш важливі питання, як щодо врахування світової практики врегулювання публічних випусків, які реалізовані в законодавстві ЄС, так і деяких невідповідностей Директивам ЄС в частині роботи інвестиційної фірми з клієнтами. Поза увагою залишилося й мовне питання – у законопроекті залишилася норма, яка дозволяє іноземному емітенту оформляти проспект цінних паперів на його вибір або англійською мовою або державною мовою України.

В ПАРД зазначають, що в умовах євроінтеграційних процесів, необхідності проведення реформи законодавства ринках капіталу в напрямку інтеграції до міжнародних ринків для активізації іноземних гравців на вітчизняному ринку, загального очікування перезапуску ринку облігацій та покращення правового регулювання як похідних цінних паперів, так і деривативів, законопроект №9035 є одним з найнеобхідніших для фінансового сектору.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: