Фізичні особи зможуть здійснювати обмін валюти в дистанційному режимі

Відповідні механізми передбачені новим Законом «Про валюту і валютні операції».

Про це повідомив на своїй офіційній сторінці у Facebook народний депутат України, Заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан ДЕМЧАК.

Зокрема, він зазначив, що серед населення України існує досить високий попит на здійснення операцій купівлі та продажу іноземної валюти. Водночас все більшої популярності набувають системи дистанційного обслуговування рахунків, які дозволяють виконувати значну кількість операцій з рахунками без фізичної присутності у банку.

За його словами, на поточний момент для проведення валюто-обмінних операцій необхідно відвідати банк або пункт обміну валют. Клієнти банків не можуть, маючи, наприклад, діючий поточний рахунок у національній валюті, здійснити за допомогою системи інтернет-банкінгу купівлю іноземної валюти для зарахування її на власний рахунок, відкритий у цьому ж банку в іноземній валюті.

Однак під час підготовки змін до Закону «Про валюту і валютні операції» (№2473-VIII) була внесена норма, яка відтепер надаватиме банкам право здійснювати для своїх клієнтів-фізичних осіб валютно-обмінні операції у безготівковій формі. Норма вступить у силу 7 лютого 2019 року.

Її перевагами є:

– спрощення доступу клієнтів-фізичних осіб до отримання банківських послуг, стимулювання клієнтів до більш активного використання дистанційних каналів обслуговування та переходу на безготівкові платежі;

– можливість для банків залучити на обслуговування нових клієнтів та приростити портфель пасивів;

– більш якісний процес ідентифікації клієнтів та вищий рівень контролю (порівняно з тим, коли операції купівлі та продажу іноземної валюти здійснюються у готівковій формі) за дотриманням встановлених лімітів та обсягів купівлі та продажу іноземної валюти по кожному клієнту;

– стимулювання клієнтів до обслуговування в банках та відмови від послуг неофіційних учасників ринку.

При цьому Руслан Демчак зауважив, що наразі Національний банк працює над розробкою нових нормативно-правових актів до вимог Закону «Про валюту і валютні операції».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: