Чим переймається НБУ

Представники Нацбанку на Українському фінансовому форумі розповіли про аспекти роботи регулятора у сфері діяльності держбанків, монетарної політики та ринків капіталу, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

ПРИВАТИЗАЦІЯ ДЕРЖБАНКІВ

Зокрема, Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА зазначила, що державі як власнику треба підійти комплексно до управління тими підприємствами, які їй належать, і у своїх рішеннях виходити, перш за все, із цілей, які вона ставить перед собою, маючи у своєму активі ці підприємства і керуючи ними.

Вона наголосила, що наразі є кілька значних проблем у цьому аспекті. По-перше, затримується імплементація нового законодавства щодо корпоративного управління в державних банках.

По-друге, спостерігається нестача синергії між різними державними регуляторами в питанні управління підзвітними їм державними підприємствами. На думку Катерини Рожкової, тут необхідний стратегічний погляд, особливо щодо тих держпідприємств, які дублюють функції одне одного.

«Приватизація – це ліки від поганого корпоративного управління. Проте чи можна сьогодні швидко приватизувати держбанки? Відповідь – ні. Проблема у тісній роботі державних банків з держмонополіями», – підкреслила вона.

Відповідно, питання швидкості приватизації держбанків – це питання в тому числі налагодження ефективного управління в підприємствах-держмонополіях.

МОНЕТАРНА ПОЛІТИКА

У свою чергу Заступник директора Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир ЛЕПУШИНСЬКИЙ розповів про те, що жорстка монетарна політика, яку наразі проводить Національний банк, дозволить знизити інфляцію до цілі та посилити довіру до нього, як до таргетера інфляції.

«Національний банк не змінює своїх цілей з інфляції, а спрямовує свою політику на їх досягнення. Наш цільовий діапазон – це 5% +/- 1 в. п. інфляції у середньостроковій перспективі, куди, за нашими очікуваннями, інфляція увійде у четвертому кварталі 2019 року», – підкреслив Володимир Лепушинський.

Він зауважив, що зниження інфляції до цільового рівня сприятиме зниженню вартості кредитних ресурсів та економічному зростанню. Окрім того, жорстка монетарна політика згладжує вплив зовнішніх ризиків на українську економіку.

ТРАНСФОРМАЦІЯ ІНФРАСТРУКТУРИ РИНКІВ КАПІТАЛУ

Безпечна, надійна та ефективна інфраструктура фондового ринку є однією з передумов забезпечення фінансової стабільності. Так вважає Начальник управління депозитарної діяльності НБУ Андрій СУПРУН.

У своєму виступі на Форумі він зупинився на питанні трансформації інфраструктури у відповідності до світових стандартів, зазначивши, що Національний банк зі свого боку активно сприяє їх впровадженню для підвищення інвестиційної привабливості та забезпечення інтеграції України у світові фінансові ринки.

«За останні три роки було суттєво трансформовано Депозитарій НБУ для посилення ефективності його діяльності, впроваджено нове програмне забезпечення, нова спрощена регулятивна база, запроваджена нова тарифна модель, запущені нові схеми розрахунків. Ці кроки було позитивно оцінено учасниками ринку», – сказав Андрій Супрун.

Він також наголосив, що Національний банк продовжує розширювати можливості для інвесторів, які інвестують у державні цінні папери, відповідним чином трансформуючи нормативну базу.

Зокрема, нещодавно було впроваджено можливість надання будь-яким інвестором заявок на купівлю ОВДП на аукціонах з їх розміщення та спрощено процедуру репатріації нерезидентами доходів від продажу цих цінних паперів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: