НБУ протидіятиме шахрайству у платіжній сфері

Про це йшлося під час робочої зустрічі фахівців Нацбанку з представниками міжнародної карткової платіжної системи Visa, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Як зазначив на зустрічі Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД, суттєвому поширенню безготівкових операцій в Україні упродовж останніх років сприяли спільні зусилля Національного банку, карткових платіжних систем та банків. За підсумками першого півріччя 2018 року частка безготівкових операцій з використанням платіжних карток збільшилася до 44,1% (з 12,4% у 2013 році).

 «Водночас Національний банк вважає, що запорукою активного розвитку платіжних послуг в Україні має слугувати вільна конкуренція, яка сприятиме зниженню вартості послуг для користувачів та підвищенню їх доступності та якості», – наголосив Сергій Холод.

Він нагадав, що зараз на українському платіжному ринку з’являються нові інноваційні послуги, поширюються безконтактні технології, зростає мережа прийому платіжних карток. Саме тому важливого значення набувають питання захисту користувачів платіжних карток від шахрайських дій зловмисників.

«Сьогодні статистика, яку банки подають до регулятора стосовно збитків від шахрайських випадків з платіжними картками, свідчить про контрольований рівень таких незаконних дій. Проте серед шахраїв набирає популярності такий вид шахрайства, як «соціальна інженерія», і реалізація заходів з підвищення фінансової грамотності держателів платіжних карток за участі всіх учасників платіжного ринку є важливим завданням Національного банку», – зауважив заступник голови НБУ.

Крім цього, у ході зустрічі сторони обговорили питання щодо важливості управління ризиками в платіжній індустрії та інновацій у цій сфері, посилення захисту прав користувачів та зміцнення їх довіри до фінансових послуг, заходи з підвищення фінансової обізнаності населення як механізму протидії шахрайству в платіжній сфері.

Сергій Холод зазначив, що такі зустрічі дають можливість отримати спільне бачення ситуації на платіжному ринку та знайти додаткові точки взаємодії задля координації подальших зусиль на шляху до Cashless economy.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: