Аграрні розписки планують запустити на фондовий ринок

Відповідну роботу Мінагрополітики передбачає провести спільно з НКЦПФР.

Про це зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена КОВАЛЬОВА під час засідання консультативної ради проекту «Аграрні розписки в Україні», йдеться у повідомленні прес-служби Мінагрополітики.

При цьому вона повідомила, що аграрні розписки вже видані під заставу близько 30 видів сільгосппродукції. На початку впровадження аграрних розписок в Україні виробники оформляли їх в основному під заставу майбутнього врожаю традиційних олійних та зернових культур. Проте зараз до цього процесу вже додатково залучено 25 сільськогосподарських продуктів, серед яких ягоди (чорниця, малина, шипшина, кавуни), фрукти (яблука), овочі (картопля, морква, зелений горошок, часник), а також рис, гречка, гірчиця, сіно та молоко.

 «Протягом трьох років в Україні успішно реалізується проект із впровадження аграрних розписок. Лише за 10 місяців 2018 року виробники залучили 3,3 млрд. грн., а це 75% від загальної суми, оформивши 521 аграрну розписку. І якщо раніше ми були акцентовані на зерновому ринку, то сьогодні спектр заставної продукції значно розширився», – відмітила Олена Ковальова.

Вона також додала, що за всю історію існування в Україні аграрних розписок 90% видано малим та середнім виробникам. Такі цифри підтверджують державну політику від Уряду та Мінагрополітики, яка спрямована на підтримку цієї категорії сільгоспвиробників.

За три роки функціонування проекту, який розпочався із формування законодавчої бази, було сформовано та запущено Національний реєстр аграрних розписок, оформлено 703 аграрних розписок на суму 4,5 млрд. грн., до Реєстру постійно підключаються нові нотаріуси.

Усі організатори та партнери проекту налаштовані на те, щоб він мав своє продовження. Мінагрополітики зі свого боку працюватиме над подальшим опрацюванням законодавчої бази.

«Система функціонування аграрних розписок сформована, вона цікава постачальникам, тому що збільшується потреба у вхідних ресурсах. Також заінтересований фінансовий сектор – деякі банки організували спеціальні програми кредитування із залученням аграрних розписок. І, безумовно, зацікавлені виробники, адже це можливість отримати необхідні матеріальні ресурси та кошти, щоб почувати себе більш впевнено під час посівної та збиральної кампаній», – резюмувала Олена Ковальова.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: