Ринок небанківських фінансових послуг наблизять до стандартів ЄС

Нацкомфінпослуг оприлюднила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання та нагляду за ринками небанківських фінансових послуг».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, на сьогодні у зв’язку зі змінами в законодавстві існує значна кількість проблемних питань та колізій у законодавчому полі, що впливають на виконання повноважень Нацкомфінпослуг і не дозволяють здійснювати ефективну державну політику на небанківських фінансових ринках, що суперечить та унеможливлює виконання одного з основних завдань Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року, а саме – посилення інституціональної спроможності Комісії з урахуванням стандартів на рівні, прийнятому в країнах-членах ЄС, та процедур діяльності за світовими зразками.

Головною метою законопроекту є створення фінансової системи, що здатна забезпечувати сталий економічний розвиток за рахунок ефективного перерозподілу фінансових ресурсів в економіці на основі розбудови повноцінного ринкового конкурентоспроможного середовища згідно зі стандартами ЄС, створення умов для належного та ефективного функціонування ринків небанківських фінансових послуг, зміцнення системної стабільності на цих ринках, забезпечення захисту прав споживачів небанківських фінансових послуг.

Досягнення мети законопроекту забезпечуватиметься шляхом реалізації низки взаємопов’язаних заходів, спрямованих на комплексне реформування фінансового сектору. В основу покладено такі базові принципи:

– регуляторне наближення фінансових послуг України до правил та норм ЄС;

– лібералізація фінансових ринків та набуття режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері фінансових послуг;

– збалансованість економічних інтересів через формування ринкового конкурентоспроможного середовища;

– незалежність та ефективність роботи регуляторів, здійснення нагляду на основі оцінки ризиків;

– прозорість та високі стандарти розкриття інформації учасниками фінансового сектору та регуляторами;

– відповідальність та довіра між учасниками ринків фінансових послуг та регуляторами;

– цілісність фінансової системи, всебічний захист прав кредиторів, споживачів та інвесторів;

– підвищення довіри споживачів до учасників фінансового сектору, захисту прав споживачів та підвищення їх фінансової обізнаності.

Більш детально – у проекті закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання та нагляду за ринками небанківських фінансових послуг»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: