Впровадження Плану дій BEPS стимулюватиме лібералізацію на валютному ринку

Подальша валютна лібералізація в Україні багато в чому залежить від прийняття Верховною Радою законодавчих актів з метою впровадження в Україні Плану дій BEPS.

Таку думу висловив Начальник управління реформування фінансового сектору НБУ Євген СТЕПАНЮК під час дискусії на тему «Перспективи змін українського законодавства у сфері оподаткування фізичних осіб, легалізації доходів та міжнародного обміну податковою інформацією» в рамках міжнародного Форуму Intax Private Capital Forum 2018, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він, зокрема, зазначив: «Мандат Національного банку із забезпечення цінової та фінансової стабільності у державі вимагає дотримання послідовності кроків із валютної лібералізації та їх синхронізації зі створенням макроекономічних передумов. Однією із таких передумов є впровадження в Україні рекомендацій ОЕСР з протидії розмиванню бази оподаткування та переміщення прибутків за кордон (Плану дій BEPS), а також приєднання до міжнародного обміну фінансовою інформацією».

Під час презентації Євген Степанюк ознайомив учасників Форуму з поточним статусом приведення нормативно-правових актів НБУ до вимог прийнятого в червні 2018 року Закону України «Про валюту і валютні операції», зокрема щодо запланованих змін, які набудуть чинності в лютому 2019 року:

– скасування індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон;

– збільшення граничного строку розрахунків за експортно-імпортними операціями до 365 днів;

– скасування валютного нагляду за зовнішньоекономічними транзакціями до 150 тис. грн.;

– перехід на повідомний характер при здійсненні запозичень від нерезидентів;

– удосконалення режимів рахунків юридичних осіб-нерезидентів в Україні;

– уможливлення онлайн-купівлі іноземної валюти та розрахунків у валюті за цінні папери, номіновані в іноземній валюті тощо.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: