Небанківським фінустановам продовжили дію ліцензій на здійснення валютних операцій

Метою такого кроку НБУ є забезпечення рівних та єдиних умов для діяльності учасників небанківського фінансового ринку, йдеться у повідомленні регулятора.

Зокрема, Національний банк продовжив небанківським фінансовим установам до 7 травня 2019 року дію тих генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, строк дії яких закінчується у період з 15 листопада 2018 року до 6 травня 2019 року.

Продовження строку дії відповідних ліцензій пов’язане з уведенням в дію 7 лютого 2019 року Закону «Про валюту і валютні операції», яким передбачено, що ліцензії на здійснення валютних операцій, видані після введення його в дію, діятимуть безстроково.

У зв’язку із цим могла виникнути ситуація, при якій небанківські фінансові установи, дія ліцензій яких закінчується до введення в дію Закону, отримали б строкові ліцензії, а установи, дія ліцензій яких закінчується після введення в дію цього Закону, – безстрокові.

Слід нагадати, що на сьогодні Національним банком видано генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій 90 небанківським фінансовим установам та національному оператору поштового зв’язку, з них 33 ліцензії на здійснення діяльності з обміну валют. При цьому у 10 небанківських фінансових установ строк дії ліцензії закінчується в період до 7 лютого 2019 року, а ще у 7 небанківських фінансових установ – протягом трьох місяців після дати введення в дію зазначеного Закону.

Щоб усунути невідповідності Правління НБУ схвалило Постанову №122 від 15 листопада 2018 року «Про дію генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, наданих небанківським фінансовим установам». Завдяки ній вищезазначені небанківські фінансові установи зможуть відразу отримати безстрокові ліцензії на здійснення валютних операцій після введення в дію Закону «Про валюту і валютні операції». Постанова набрала чинності з 16 листопада 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: