Національний банк визначив пріоритети

Голова НБУ розповів про основні засади політики регулятора на наступний рік.

Цій темі, зокрема, був присвячений виступ Якова СМОЛІЯ на щорічних загальних зборах членів Європейської Бізнес Асоціації, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він наголосив: «Наші дії, як і раніше, будуть спрямовані на забезпечення цінової та фінансової стабільності, адже ми розуміємо важливість стабільної економічної ситуації для розвитку бізнесу».

Під час свого виступу Яків Смолій зауважив, що першочерговим завданням для Національного банку в наступному році буде відновлення кредитування, адже воно є одним із головних рушіїв економічного зростання.

«Відновленню кредитування сприятимуть як інституційні зрушення із захищеністю кредиторів, зокрема функціонування Кредитного реєстру, який вже працює в Національному банку, так і захист прав споживачів фінансових послуг. Споживачі, що почуватимуться впевненіше при ухваленні фінансових рішень, активніше здійснюватимуть фінансові операції та пожвавлюватимуть економічні відносини всередині країни», – зазначив він.

Іншим пріоритетом для НБУ на 2019 рік, за словами очільника центрального банку, є розвиток ринку фінтех, зокрема за рахунок імплементації європейської директиви PSD2, яка полегшить інтеграцію новітніх платіжних рішень та зробить ринок відкритішим та доступним для нових гравців.

Національний банк планує також зосередитись на імплементації ухвалених у цьому році Законі «Про валюту і валютні операції», а також законів, направлених на захист прав кредиторів та підвищення рівня корпоративного управління в державних банках.

Голова НБУ нагадав, що ухвалення Парламентом розробленого за участі фахівців Національного банку Закону «Про валюту і валютні операції» відправляє в минуле застарілий Декрет про валютне регулювання та запроваджує новий для України принцип «дозволено все, що прямо не заборонено законом».

«За належних макроекономічних передумов та підвищення ефективності податкового законодавства, Закон дозволить забезпечити повноцінний вільний рух капіталу та стане проривним в економічній інтеграції України із ринком ЄС. Він стане таким собі «безвізом для капіталу», – додав Яків Смолій.

За його словами, іншими вагомими здобутками Національного банку в цьому році стали забезпечення фінансової стабільності, відновлення довіри до банківської системи та макроекономічна стабілізація: «Незважаючи на ситуацію на внутрішньому та зовнішніх ринках, ми маємо макроекономічну стабілізацію: ситуація на ринках контрольована, а інфляція є передбачуваною».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: