На українському фондовому ринку з’явилися іноземні цінні папери

До України вперше заведені цінні папери іноземного емітента за спрощеною процедурою. Їх можна буде придбати вже з кінця листопада.

Як зазначається у прес-релізі Національного депозитарію України, цей процес відбувся згідно з Рішенням НКЦПФР №871 «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України» завдяки спільній роботі, яку виконали НДУ, НКЦПФР та компанія Dragon Capital.

Першим іноземним емітентом, який отримав доступ на український ринок за спрощеною процедурою, стала компанія Biz Finance Plc, яка використовується «Укрексімбанком» для розміщення єврооблігацій на закордонному ринку. Інвестиційна компанія Dragon Capital подала запит до Національного депозитарію України щодо надання до НКЦПФР заяви про допуск до обігу на території України цінних паперів іноземного емітента, а саме єврооблігацій Biz Finance Plc з купонною ставкою 16,5% і з обсягом емісії 4,051 млрд. грн., розміщених на Ірландській фондовій біржі.

«У перший раз всю процедуру ми проходили із серпня по листопад, активно співпрацюючи з ДУ Dragon Capital, які подали заявку, і НКЦПФР. Оскільки це робилося вперше, нам з регулятором необхідно було відпрацювати конкретні механізми практичної реалізації Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України», – пояснив ситуацію Член Правління НДУ Андрій ПОРАДА.

Завдяки новій спрощеній процедурі вихід на ринок став максимально комфортним як для західних інвесторів, так і для українських компаній. «Успішна реалізація даного кейсу є позитивним сигналом для ринку України, який сьогодні, як ніколи, гостро потребує пожвавлення. Тим більше, що зараз через спрощену процедуру, зникло багато паперової тяганини, яка гальмувала весь процес. Відповідно, створюється більш сприятливе середовище для збільшення обсягу фінансових операцій, що, безумовно, сприятливо позначиться на розвитку фондового ринку і позитивно вплине на інвестиційний клімат в Україні», – зауважив Андрій Порада.

«Сподіваємось, що допуск корпоративних єврооблігацій на український фондовий ринок матиме позитивний ефект. Впровадження нових фінансових інструментів – це вагомий крок у реформуванні фондового ринку України, який дає змогу розвивати інфраструктуру торгів цінними паперами та розширювати можливості учасників торгів», – сказала Керівник депозитарного відділу Dragon Capital Віолетта ЗАЄЦЬ.

«Національна комісія підтримує ініціативи учасників ринку щодо створення нових та якісних фінансових інструментів, які допомагають розвивати фондовий ринок і позитивно впливати на інвестиційний клімат в Україні», – зазначив Член НКЦПФР Максим ЛІБАНОВ.

Завдяки новій спрощеній процедурі вихід на ринок став максимально комфортним як для західних інвесторів, так і для українських компаній. «Успішна реалізація даного кейсу є позитивним сигналом для ринку України, який сьогодні, як ніколи, гостро потребує пожвавлення. Тим більше, що зараз через спрощену процедуру, зникло багато паперової тяганини, яка гальмувала весь процес. Відповідно, створюється більш сприятливе середовище для збільшення обсягу фінансових операцій, що, безумовно, сприятливо позначиться на розвитку фондового ринку і позитивно вплине на інвестиційний клімат в Україні», – додав Андрій Порада.

Ініціатору допуску іноземних цінних паперів в Україні необхідно заповнити стандартну форму заяви та відправити його в Національний депозитарій України, де відбувається підготовка і аналіз пакета документів, необхідного для допуску іноземного емітента. Відповідно до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів обсяг цього пакета скорочено, також використовується електронна форма документообігу. Тому, за наявності всієї необхідної інформації, вказаний етап має займати всього кілька днів. Потім документи передаються до НКЦПФР, яка за процедурою розглядає пакет документів упродовж 30 робочих днів. Якщо пакет документів не викликає додаткових питань, формування позитивного рішення може статися і раніше.

Слід нагадати, що відповідно до Рішення НКЦПФР №871 заявником, який готує і подає до Комісії пакет документів щодо допуску, може стати емітент або Національний Депозитарій України, а ініціатором процесу отримання допуску, згідно з чинним Регламентом здійснення депозитарної діяльності НДУ від 16.07.2018 р., може стати і депозитарна установа.

Кейс «Укрексімбанку» показує, що на українському ринку можуть обертатися ліквідні цінні папери вітчизняних емітентів, які розміщуються на закордонних майданчиках, а також у перспективі і цінні папери всесвітньо відомих компаній, зокрема Facebook, Apple, Google тощо.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: