Система корпоративного управління в державних компаніях реформуватиметься

Професійна асоціація корпоративного управління спільно з Мінекономрозвитку провели круглий стіл на тему «Реформування системи корпоративного управління в державних компаніях України: нові виклики та завдання».

Як зазначається у прес-релізі ПАКУ, враховуючи нові виклики та завдання, що стоять сьогодні на порядку денному реформування системи корпоративного управління, на заході було розглянуто три питання:

– досвід створення наглядових рад в українських державних та приватних компаніях;

– страхування відповідальності корпоративних директорів;

– сучасні вимоги до професійного директора та можливості професійного вдосконалення членів наглядових рад.

Державний секретар Мінекономрозвитку Олексій ПЕРЕВЕЗЕНЦЕВ розповів про стан виконання вимог законодавства щодо створення та функціонування наглядових рад у компаніях державного сектору економіки, навівши приклад досвіду створення та функціонування наглядової ради ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів». Також він відмітив, що Міністерство планує розпочати процес створення наглядових рад у таких підприємствах, як ДП «Укрметрстандарт» та ДП «НВЦ «Титан» ІЕЗ ім. Є.О.Патона НАНУ» (вони є унітарними за своєю суттю, і створення наглядових рад в них не є обов’язковою вимогою закону) та оголосити конкурси на посади незалежних членів цих підприємств.

Голова Правління ПАКУ Олександр ОКУНЄВ повідомив про ініціативи Асоціації щодо вдосконалення діяльності органів управління господарських товариств, зокрема, зупинився на сучасних вимогах до посади професійного директора, його підготовку та навчання. Також він наголосив на причинах запровадження Національного реєстру корпоративних директорів та нагальній потребі таких спеціалістів.

Значний інтерес учасників круглого столу викликало питання добровільного страхування відповідальності керівників та членів наглядових рад у державних компаніях.

Партнер компанії BritMark Віталій ЛЕБЕДОВСЬКИЙ зробив огляд ринку страхування директорів в Україні. Також він провів порівняння українських реалій з міжнародними стандартами страхування відповідальності директорів, зазначивши, що на разі в Україні потреба такого виду страхування виникає лише один раз на рік. Поки що ця практика не популярна серед українських страхових компаній. Якщо іде мова про вихід компанії на Лондонську біржу або інший міжнародний майданчик, то в такому разі до уваги береться страхування великої знаної міжнародної страхової компанії, і переважно це страхування незалежних директорів-іноземців. Особливістю страхування відповідальності директорів компанії (у т. ч. незалежних) є те, що страхується не людина, а посада.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: