Впровадження Плану дій BEPS матиме позитивні наслідки

Реалізація Плану дій BEPS в Україні – це не посилення податкового тиску на бізнес, а впровадження єдиних правил та відповідальності для всіх учасників ринку у відповідності з кращими світовими практиками.

Про це розповів Начальник Управління реформування фінансового сектору НБУ Євген СТЕПАНЮК під час дискусії «BEPS: чи готовий бізнес?», організованої освітньою платформою Legal High School за участі провідних українських експертів та консультантів з податкового права, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

За його словами, завдання Національного банку – йти шляхом незворотності змін у валютному регулюванні. Після проведення масштабної валютної лібералізації запобіжником на шляху непродуктивного відпливу капіталу через схеми із оптимізації оподаткування має стати ефективне податкове регулювання.

Серед інших позитивних наслідків впровадження пакету BEPS Євген Степанюк відзначив те, що нові міжнародні правила податкового регулювання та підвищення податкової прозорості стимулюватимуть економічну активність в Україні. Вони не лише сприятимуть вирівнюванню правил діяльності на ринку для всіх його учасників, але й мотивуватимуть компанії до спрощення структури зовнішньоторговельних операцій, а отже, зменшать їхні витрати, не пов’язані з основним бізнесом.

«Національний банк вважає недостатнім впровадження лише Мінімального стандарту Плану дій BEPS, оскільки після переходу до режиму вільного руху капіталу в Україні мають бути запобіжники щодо можливих зловживань правилами тонкої капіталізації та трансфертного ціноутворення. Водночас чинна на сьогодні в Україні практика ведення міжнародного бізнесу та оформлення власності із використанням посередницьких структур, зареєстрованих у низькоподаткових юрисдикціях, обумовлює необхідність приєднання до міжнародного обміну інформацією та запровадження правил оподаткування контрольованих іноземних компаній», – пояснив Євген Степанюк.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: