Ринок банківських послуг України відкривається для юридичних осіб-нерезидентів

Така можливість передбачена законами «Про валюту і валютні операції» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій».

Як повідомляє прес-служба Нацбанку, згідно з нормами цих законів, ринок банківських послуг України відкривається для нових суб’єктів – юридичних осіб-нерезидентів, яким надано право відкривати рахунки в банках нашої країни та здійснювати через такі рахунки валютні операції.

Законом про валюту нерезидентам гарантуються усі права, якими сьогодні користуються резиденти у сфері здійснення валютних операцій.

На виконання цих законів Національний банк розробив проект Постанови Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Зокрема, проектом пропонується викласти у новій редакції та змінити назву Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах.

Оновлений документ доповниться порядком:

– відкриття поточних/вкладних (депозитних) рахунків та рахунків умовного зберігання (ескроу) юридичним особам-нерезидентам;

– відкриття і закриття кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів;

– відкриття поточних рахунків управителю за договором управління майном.

Крім того, проект визначатиме особливості здійснення окремих операцій клієнтами банків.

Більш детально – у проекті Постанови Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: