Порядок інформування вкладників про систему гарантування вкладів удосконалять

ФГВФО розробив проект Рішення «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок здійснення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб захисту прав та охоронюваних інтересів вкладників».

Як зазначається у повідомленні прес-служби Фонду, розробка проекту нормативно-правового акта спрямована на удосконалення порядку інформування вкладників про систему гарантування вкладів фізичних осіб шляхом приведення окремих положень зазначеної Інструкції до вимог законодавства ЄС.

Регуляторним актом вносяться зміни щодо:

– обов’язкового ознайомлення вкладника з Довідкою про систему гарантування до/під час укладання договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку за формою, наведено у додатку до цієї Інструкції в письмовій (паперовій або електронній) формі, якщо фізична особа не має рахунків у цьому банку;

– уточнення формулювання обов’язкової норми договору банківського вкладу, банківського рахунку щодо відповідності коштів, залучених банком від фізичної особи (у тому числі фізичної особи – підприємця) поняттю «вклад» відповідно до Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Прийняття запропонованого регуляторного акта сприятиме зменшенню навантаження на операційну діяльність банків та кількості порушень щодо ведення юридичних справ вкладників.

Більш детально – у проекті Рішення Виконавчої дирекції ФГВФО «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок здійснення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб захисту прав та охоронюваних інтересів вкладників»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: