Правила роботи на ринку платежів поширюватимуться на операторів поштового зв’язку

Національний банк поширив на операторів поштового зв’язку порядок видачі та відкликання ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та передбачив можливість надання їм такої ліцензії.

За інформацією прес-служби НБУ, таке рішення зумовлене введенням в дію Закону «Про валюту і валютні операції», яким встановлено право операторів поштового зв’язку надавати фінансові послуги з переказу коштів, якщо вони є валютними операціями, на підставі ліцензії Національного банку. Умовою для отримання оператором поштового зв’язку ліцензії на валютний переказ є надання ним послуг з переказу коштів у валюті України.

Отримання зазначеної ліцензії дозволить операторам поштового зв’язку надавати послуги з переказу коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Це сприятиме розширенню доступу населення до фінансових послуг та збільшенню користувачів таких послуг.

Відповідні норми щодо Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків передбачені Постановою Правління НБУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 29 січня 2019 року №25, яка набрала чинності з 7 лютого 2019 року.

Постановою №25 встановлені вимоги до операторів поштового зв’язку в частині структури власності, ділової репутації, професійної придатності та фінансового стану.

«Надання операторам поштового зв’язку права здійснювати операції з обміну валют та переказу коштів – черговий крок Національного банку в напрямку поступового спрощення доступу небанківських установ до фінансового ринку. Ми почали цей процес ще у 2016 році, бо зацікавлені в широкому доступі українців до фінансових послуг, у cashless-економіці, у конкурентному середовищі, завдяки якому люди зможуть обирати якісні послуги у зручніший для них спосіб. Ми впевнені, що це дозволить зробити фінансовий ринок України цивілізованішим та прозорішим», – зазначила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА у своїй вступній промові під час зустрічі регулятора з операторами поштового зв’язку.

Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД зауважив, що Національний банк зацікавлений у тому, щоб громадяни мали якомога більше зручних та швидких каналів доступу до фінансових сервісів. У цьому сенсі для операторів поштового зв’язку можуть стати цікавими можливості для розширення їхньої діяльності у напрямі надання послуг з переказу коштів у національній валюті та обміну валют. Він додав, що у разі отримання відповідних ліцензій правила роботи на ринку платежів поширюватимуться і на операторів поштового зв’язку. Зокрема, йдеться про вимоги щодо роботи з готівкою, оверсайту та подання звітності.

Також учасники зустрічі обговорили останні зміни в законодавстві та нормативно-правових актах Національного банку, що відбулися у зв’язку з набранням чинності Закону «Про валюту і валютні операції», зокрема:

– огляд ситуації на ринку переказу коштів та плани Національного банку щодо розширення фінансової інклюзії;

– зміни в законодавстві та нормативно-правових актах Національного банку, зокрема щодо права операторів поштового зв’язку отримати ліцензію на переказ коштів у національний валюті, а також на здійснення валютних операцій з обміну валют та переказу коштів;

– основні вимоги, яким повинні відповідати оператори поштового зв’язку для отримання ліцензій.

Зі свого боку Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ детально розповів про ліцензійні умови і зупинився на основних вимогах, яких повинні будуть дотримуватись оператори поштового зв’язку для отримання таких ліцензій. Зокрема, на вимогах до структури власності, ділової репутації, фінансового стану, географічного представництва операторів поштового зв’язку, які хочуть займатися відповідними видами діяльності.

Слід нагадати, що з 7 лютого 2019 року населення зможе купувати і продавати іноземну валюту не лише в банках і пунктах обміну валют небанківських фінансових установ, а й у поштових відділеннях. Таку можливість Національний банк надав у рамках переходу до нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої Законом «Про валюту і валютні операції». Крім цього, оператори поштового зв’язку зможуть проводити перекази коштів в іноземній валюті. Відповідна Постанова Правління НБУ була ухвалена 2 січня 2019 року та набирає чинності разом із введенням в дію цього Закону.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: