Правила роботи у фінансовому секторі повинні бути конкурентними

У Нацбанку розповіли про шляхи вдосконалення законодавства фінансового ринку та розвиток фінтех.

ЗАКОНОДАВСТВО

«Правила роботи у фінансовому секторі повинні бути конкурентними, а цього неможливо досягти без сильного регулятора, без впровадження однакових для всіх законів і нормативно-правових актів, а також умов діяльності. Саме тому Національний банк закликає Верховну Раду ухвалити законопроекти про «спліт» та захист прав споживачів фінансових послуг, які покликані врегулювати ці питання», – зазначила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА під час виступу на дискусійній сесії V Legal Banking Forum, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Вона нагадала, що всіх професійних інвесторів, зазвичай, цікавлять три речі: макрофінансова стабільність, захищеність їхніх прав та прозорість ринку. Саме від ухвалення зазначених законів залежить транспарентність та конкуренція на фінансовому ринку.

ФІНТЕХ

У свою чергу Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ розповів про роль регулятора у розвитку фінансових технологій. Він зазначив: «Тема FinTech сьогодні ключова у світі. Її обговорюють в МВФ, урядах різних країн, центробанках світу. Але проблема полягає в тому, що у світі немає єдиного бачення того, як реагувати на виклики, пов’язані з FinTech. Тож завдання держави сьогодні – створити цілісну, комплексну програму з розвитку фінансових технологій. Національний банк зі свого боку буде цьому сприяти і адекватно реагувати на виклики, які виникають в процесі бурхливого розвитку технологій у фінансовому секторі».

За словами пана Бевза, для успішного розвитку FinTech потрібна реформа в законодавстві, зокрема у сфері платіжних послуг. Для цього треба розробити та прийняти закон «Про платіжні послуги», а також удосконалити процеси ліцензування переказу коштів і реєстрації платіжних систем.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: