Кінцевий термін подачі Звіту про управління збігає за кілька днів

Напередодні настання кінцевих строків подання річної фінансової звітності компанія Baker Tilly нагадує про необхідність підготовки за 2018 рік нового Звіту про управління, обов’язковість подання якого визначена Законом «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», починаючи з 1.01.2018 року.

ХТО ПОДАЄ ЗВІТ

Звіт про управління зобов’язані подавати всі українські підприємства, окрім мікро- та малих підприємств.

При цьому середні підприємства мають право не відображати у Звіті нефінансову інформацію.

ТЕРМІНИ ПОДАЧІ

Порядком подання фінансової звітності (затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р. №419) встановлено, що Звіт подається разом з річною фінансовою звітністю, а отже, і в той самий орган.

Залежно від виду діяльності підприємства органи звітування можуть відрізнятися, проте будь-яке підприємство звітує в органи статистики.

При цьому до податкового органу направляти Звіт про управління не потрібно, про що заявили й самі податківці (підкатегорія 102.23.02 «ЗІР»).

Звітний період для складання Звіту – календарний рік, граничний термін подання за 2018 рік – 28.02.2019 року.

Якщо річна фінансова звітність підприємства, згідно вимог законодавства, повинна бути оприлюднена на веб-сторінці або веб-сайті компанії, то оприлюдненню підлягає також і Звіт про управління.

ФОРМА ТА ЗМІСТ

Хоча п.4 ст.11 Закону передбачена необхідність затвердження форми Звіту про управління Міністерством фінансів України, на даний момент така форма законодавчо не визначена, отже Звіт подається у довільній формі.

Однак наказом Мінфіну від 7.12.2018 р. №982 затверджені Методичні рекомендації зі складання звіту про управління. Його метою є розкриття інформації, яка характеризує стан та перспективи розвитку підприємства, а також розкриття основних ризиків і невизначеності його діяльності.

Звіт повинен містити фінансову та нефінансову інформацію, при цьому, як зазначалося вище, нефінансову інформацію вказують лише великі підприємства.

Крім того, Методичними рекомендаціями визначено не вичерпний перелік напрямів інформації, яка повинна бути відображена у Звіті, та рекомендації щодо її розкриття.

Підприємства, що мають дочірні підприємства, складають консолідований Звіт з урахуванням деяких суттєвих коригувань, визначених Методичними рекомендаціями. При цьому, якщо крім Звіту про управління складається консолідований звіт про управління, ці звіти можуть бути представлені як єдиний звіт.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: