НБУ підрахував обсяг іноземних інвестицій українського походження

У 2018 році обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ), здійснених за рахунок коштів вітчизняного походження, становив $0,5 млрд. Про це свідчить оцінка Національним банком так званих round tripping інвестицій, які є попередньо виведеними за кордон коштами українського бізнесу.

За інформацією прес-служби НБУ, зазначена сума становить 20,6% від загального обсягу ПІІ в Україну в 2018 році. Операції українського бізнесу здійснювалися переважно через Кіпр, Нідерланди, Швейцарію та Австрію.

Загалом упродовж 2010-2018 років обсяг коштів резидентів, які були виведені за кордон, а потім повернені в Україну як іноземні інвестиції, становив $8,4 млрд. або 22% від загального обсягу ПІІ за цей період.

Як повідомлялося раніше, найбільші обсяги round tripping інвестицій спостерігалися впродовж 2010-2013 років, коли вони складали близько третини від загального обсягу ПІІ.

У 2014-2015 роках, після політичних змін та початку воєнних дій на Сході країни, за такими операціями навпаки відбувся відтік коштів з України. У 2016-2018 роках чистий притік коштів за такими операціями поступово відновився.

Слід нагадати, що Національний банк публікує дані щодо round tripping інвестицій щороку.

На сьогодні лише декілька країн почали публікацію статистики ПІІ, в яких кінцевим контролюючим інвестором є резидент, на регулярній основі. Таке інвестування характерне не лише для країн з економікою, що розвиваються, але й для розвинених країн, хоча й у менших масштабах.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: