Які 20 банків здійснюватимуть валютні інтервенції у ІІ кварталі

Національний банк затвердив перелік банків, які можуть брати участь у валютних інтервенціях у формі запиту щодо найкращого курсу (так званих RFQ-інтервенціях) у квітні-червні 2019 року. Про це інформує прес-служба регулятора. 

При цьому перелік не обмежує участь банків у Matching-інтервенціях, коли НБУ обирає найкращу ціну у торговельно-інформаційній системі та укладає угоду із банком, який її запропонував. У таких інтервенціях можуть брати участь усі банки, в яких у торговельно-інформаційній системі є функціонал Matching. Слід зазначити, що більшість інтервенцій НБУ за найкращим курсом проводяться саме через функціонал Matching.

У порівнянні з І кварталом цього року до переліку визначених банків додався один новий банк – ПАТ «Банк Восток». Водночас з нього виключено ПАТ «Укрсоцбанк», який був приєднаний до АТ «Альфа-Банк».

Отже, у ІІ кварталі у зазначених інтервенціях зможуть брати участь такі фінансові установи:

– ПАТ «Альфа-Банк»;

– АТ «Банк Альянс»;

– ПАТ «Банк Інвестицій та Заощаджень»;

– ПАТ «Банк Восток»;

– ПАТ «КБ «Глобус»;

– ПАT «ІНГ Банк Україна»;

– АКБ «Індустріалбанк»;

– ПАТ «Креді Агріколь Банк»;

– АТ «ОТП Банк»;

– АТ «Ощадбанк»;

– АБ «Південний»;

– АТ КБ «Приватбанк»;

– ПАT «ПУМБ»;

– АТ «Райффайзен Банк Аваль»;

– АТ «Сбербанк»;

– АТ «Сітібанк»;

– АТ «Таскомбанк»;

– АБ «Укргазбанк»;

– АТ «Укрексімбанк»;

– АТ «УкрСиббанк».

У I кварталі 2019 року Національний банк купив на міжбанківському валютному ринку майже $792 млн. Більше половини валюти – $417,5 млн. – регулятор купив через інтервенції за найкращим курсом, з них через Matching – $402,5 млн., а через RFQ – $15 млн. Ще $374,1 млн. НБУ купив через інтервенції за єдиним курсом через Matching.

За цей же період Нацбанк продав на міжбанківському валютному ринку майже $167 млн., з них $108,5 млн. через інтервенції за найкращим курсом. Усю суму регулятор купив через Matching. Ще $58,3 млн. Національний банк продав через інтервенції за єдиним курсом через Matching.

Слід нагадати, що інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу були запроваджені відповідно до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки і проводяться з початку 2017 року.

Згідно з критеріями відбору, у таких валютних інтервенціях можуть брати участь 20 банків, які за підсумками попереднього кварталу мали найкращий рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Рейтинг банків розраховується на основі трьох критеріїв:

– обсяг операцій з купівлі та продажу валюти між банком та іншими суб’єктами ринку;

– обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага – 30%);

– обсяг активів банку (питома вага – 20%).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: