Банки зацікавлені у кредитуванні малого та середнього бізнесу

Розвиток малого та середнього бізнесу має значний потенціал для зростання, адже на сьогодні рівень закредитованості цього сегмента становить лише 3% ВВП.

Про це наголосила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА під час відкриття Третього Фінансового Ярмарку, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Малий та середній бізнес забезпечує зайнятість населення та є потужним джерелом економічного зростання. Сьогодні цей сегмент знаходиться у фокусі уваги банків. Зокрема, темпи зростання гривневих кредитів, наданих малим підприємствам, зростають на 43% р/р, мікропідприємствам – на 27% р/р, тоді як загальне зростання недефолтних гривневих позик у банківському секторі складає 16% р/р», – зазначила Катерина Рожкова.

За її словами, зацікавленість банків у кредитуванні МСБ зумовлена високою якістю кредитних портфелів. Крім того, портфель кредитів малому бізнесу більш диверсифікований, а відтак банки зі значною підтримкою сегменту фінансово стійкіші під час шоків.

Катерина Рожкова нагадала, що Національний банк відкритий до пропозицій ринку та зацікавлений у розвитку інструментів доступу до фінансування МСБ. Також вона відзначила важливість допомоги ЄС та Німеччини в реалізації програм фінансування МСБ, зокрема Німецького Уряду та німецького банку KfW.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: