Валютні послаблення розповсюдили на експортно-імпортні операції

Граничні строки розрахунків за низкою експортно-імпортних операцій скасовуються.

У межах валютної лібералізації Національний банк спростив валютний нагляд за дотриманням граничних строків розрахунків для експорту робіт, послуг та прав інтелектуальної власності, а також низки операцій з експорту та імпорту товарів, що є важливими, зокрема для забезпечення обороноздатності країни, належного доступу українців до медичних послуг і розвитку авіаційно-космічного будування. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Відтепер граничні строки розрахунків за зовнішньоекономічними операціями (на сьогодні – 365 днів) не будуть розповсюджуватися на такі з них:

– імпорт товарів за державними контрактами з оборонного замовлення;

– імпорт послуг чи лікарських засобів за угодами Міністерства охорони здоров’я України зі спеціалізованими організаціями, а також імпорт послуг для лікування громадян із рідкісними (орфанними) захворюваннями;

– імпорт товарів, які використовуються для виробництва космічної та авіаційної техніки та агрегатів;

– експорт-імпорт товарів у межах угод про розподіл продукції;

– експорт робіт, послуг (крім транспортних і страхових послуг та робіт) та прав інтелектуальної власності.

Спрощення валютного нагляду за зазначеними операціями здійснено з урахуванням Розпорядження Кабінету Міністрів України №76-р від 13 лютого 2019 року та проведених консультацій з Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Крім цього, Національний банк дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів після зарахування коштів за акредитив.

Зазначені норми затверджені Постановою Правління НБУ №67 від 14 травня 2019 року «Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів». Вона набула чинності з 16 травня 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: