Як Нацбанк уточнюватиме статистичні дані

Національний банк запроваджує додаткове інформування користувачів про уточнення статистичних даних. Воно має на меті забезпечити як НБУ та інші державні інституції, так і експертну, академічну спільноту та ЗМІ більш коректною інформацію для аналізу та прийняття поінформованих рішень. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Для зручності користувачів НБУ розміщуватиме оновлені дані на веб-сайті зі спеціальними примітками та датою оновлення, а також публікуватиме офіційні повідомлення щодо причини оновлення даних.

Так, Національний банк продовжує впроваджувати європейські норми у сфері статистики, а практика перегляду статистичних даних є однією з них. Європейський центральний банк відповідно до власного порядку регулярно уточнює дані, враховуючи надходження більш повної та коректної інформації, методологічні зміни, зміни в процедурах звітування, виправлення помилок, перекласифікацію даних тощо. НБУ також має право переглядати дані статистичної звітності банків за попередні періоди відповідно до Правил організації статистичної звітності.

У Національного банку потреба уточнювати статистичні дані виникла, зокрема, і тому, що українські банки з початку 2019 року перейшли до звітування за показниками та подання даних у міжнародному форматі (XML), що відповідає міжнародній практиці. До квітня дані банками подавалися в тестовому режимі. У травні окремі банки після закінчення тестового періоду оновлювали файли зі статистичними даними в разі суттєвого уточнення показників.

Зокрема, 16 травня Національний банк опублікував уточнені дані щодо показника «Кошти фізичних осіб (із ощадними (депозитними) сертифікатами)» станом на 1 квітня 2019 року. Підставою стало уточнення даних одним із банків на кінець кварталу.

Оновлена статистика розміщена на веб-сайті Національного банку в розділі Статистика/Показники банківської системи у файлі «Oсновнi показники діяльності банків України».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: