У чому полягає ризик валютного кредитування

Видаючи валютні кредити, банки ризикують тим, що в разі економічних катаклізмів на світовому ринку ці кредити не будуть повернуті (причому такий негативний досвід у нашій країні вже є).

Про це розповів у Legal High School Директор, контрактний партнер ЮК «АМБЕР» Андрій СЕГАЛ, йдеться у повідомленні LHS.

Він відзначив прогрес валютного регулювання, який відбувається в країні, наголосивши, що створення в банках комплаєнс-підрозділів сприяє втіленню європейських норм.

Якщо раніше був конкретний набір дозвільних документів для валютних операцій, тепер критерії змінилися, і такого набору немає, хоча це не означає, що відкрити валютний рахунок стане легше.

Аналізуючи рейтинг 50 провідних банків України, Андрій Сегал зазначив, що більшість українських банків не надають клієнтам послугу валютного overdraft. При цьому, даючи кредит готівкою, банки не вимагають документів, що підтверджують доходи, що, на його думку, свідчить про можливість використовувати тіньові доходи, а також відсутність у громадян економічних знань.

Він також вважає ненормальним, коли будь-яка людина може взяти в кредит 200 тис. грн., не надавши банку гарантій, а після цього виникають судові спори про повернення ризикованих кредитів. Така ситуація пов’язана з тим, що всі види кредитування, крім споживчого, в Україні нерозвинені через високі банківські відсотки.

За словами пана Сегала, у перспективі очікується підвищення прозорості відомостей про доходи всіх громадян (а не тільки чиновників), тому видача ризикованих кредитів громадянам, які не здатні будуть їх повернути, стане неможливою.

Позитивно оцінюючи зміни валютного регулювання, експерт відзначив, що після введення в дію Закону «Про валюту і валютні операції» та Постанов Національного банку України посилюється нагляд за валютними операціями і спостерігається поступове переведення на операції у гривні. Він нагадав, що до 2014 року гривня була третьою валютою після долара і євро, яка активно торгувалася на Московській валютній біржі.

У перспективі розрахунок у національній валюті стане домінуючим у зовнішньоекономічній діяльності, що послужить додатковим захистом внутрішнього ринку. Андрій Сегал закликає працювати з національною валютою, відзначаючи переваги гривні перед валютами інших країн.

Резюмуючи, експерт відзначив переваги валютної лібералізації і прихід на керівні посади в НБУ вихідців з комерційних банків, що мають більш гнучке мислення. Головне, на його думку, навчити людей віддавати перевагу національній валюті.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: