Україна протидіятиме розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування

Багатостороння конвенція MLI починає діяти для України з 1 грудня 2019 року.

8 серпня 2019 року до Депозитарію ОЄСР були передані документи про ратифікацію Багатосторонньої Конвенції щодо виконання заходів, які стосуються угод про усунення подвійного оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (MLI). Про це йдеться у повідомленні компанії Baker Tilly.

Відповідно до ст.34 MLI, вона набирає чинності першого дня місяця після спливу трьох календарних місяців з дати передачі ратифікаційних документів відповідною державою до Депозитарію ОЄСР. Таким чином, для України MLI набере чинності з 1 грудня 2019 року.

MLI передбачає «мінімальний стандарт», який є обов’язковим до ратифікації державами (ст.6, 7 та 16 MLI), та додаткові зауваження, які приймаються на розсуд кожної держави. В цілому Україна прийняла наступні зауваження до статей Двосторонніх конвенцій:

– преамбула (ст.6);

– запобігання неправомірному застосуванню Конвенцій (ст.7 – провадження тесту основної мети – Principal Purpose Test);

– доходи від відчуження акцій або прав участі суб’єктів господарювання, вартість яких одержується здебільшого з нерухомого майна (ст.9);

– протидія зловживанню через постійні представництва, розташовані у третіх юрисдикціях (ст.10);

– штучне уникнення статусу постійного представництва шляхом: агентських домовленостей та подібних стратегій (ст.12); звільнення конкретних видів діяльності від оподаткування (ст.13 А); розділення контрактів (ст.14);

– процедура взаємного узгодження (ст.16).

Внесення відповідних змін до діючих Двосторонніх конвенцій можливе лише за умов, якщо перелік та зміст зазначених змін будуть погоджені обома країнами, між якими укладені ці Двосторонні конвенції, та MLI буде чинною для обох країн.

Слід нагадати, що MLI була підписана 23 липня 2018 року та ратифікована Верховною Радою України 28 лютого 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: