Які законопроекти потрібні фінансовому сектору

В НБУ відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, на якому обговорювалися питання співпраці Нацбанку з профільним Комітетом, а також пріоритетні законопроекти для подальшої реформи фінансового сектору, які потрібно ухвалити Парламенту. Про це повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

На засіданні було зазначено, що сьогодні співпраця НБУ із профільним Комітетом ВРУ є злагодженою та ефективною. Представники НБУ за неповні три місяці взяли участь у семи його засіданнях.

Водночас найкращим свідченням плідної взаємодії є вже ухвалені закони, серед них:

– про «спліт» – передачу регулювання небанківського фінансового сектору НБУ та НКЦПФР;

– про надання Національному банку мандату на захист прав споживачів фінпослуг;

– про продовження строку реструктуризації боргів підприємств перед банками, що є надзвичайно важливим для активізації кредитування бізнесу.

«Ми познайомили членів Комітету з членами Правління НБУ, пояснили, хто за що відповідає в НБУ, розказали про основні наші функції. Ми також прозвітували про зняття валютних обмежень, обговорили пріоритетні законопроекти, які варто ухвалити у 2019 та на початку 2020 року», – розповів Голова НБУ Яків СМОЛІЙ.

Для подальшого розвитку фінансового сектору і перетворення його на міцний фундамент для швидкого економічного зростання Верховній Раді необхідно ухвалити низку законів, до розробки яких НБУ долучився як фінансовий регулятор.

Мова йде про:

– законопроект про фінансовий моніторинг №2179, який дасть Україні змогу боротися з відмиванням коштів на основі актуальних міжнародних норм;

– законопроект про ринок капіталів №2284, який передбачає удосконалення інфраструктури ринків капіталів та виникнення нових інструментів управління коштами для бізнесу;

– ще не зареєстрований законопроект про зміни до закону про банки та банківську діяльність, який удосконалює систему корпоративного управління та внутрішнього контролю в банках, зменшує вимоги до розміру мінімального статутного капіталу банків із 500 до 200 млн. грн., а також стосується окремих елементів банківського регулювання;

– законопроект, що готується до реєстрації, стосується змін до закону про систему гарантування вкладів, який приводить процедуру виведення банків до сучасних стандартів Європейського Союзу. Цей документ дасть змогу упорядкувати процес виведення банків із ринку з мінімальними збитками для держави і вкладників, включаючи вдосконалення нагляду на етапах, що передують початку ліквідації банку.

Крім того, ще низку законів треба ухвалити, щоб «спліт» запрацював не на папері, а на практиці. Зокрема, нову редакцію законів про фінпослуги, страхування, платіжні системи, фінансовий лізинг, кредитні спілки. Також необхідними є внесення змін до Закону «Про Національний банк України», щоб НБУ з 1 липня наступного року міг повноцінно регулювати діяльність страхових компаній, кредитних спілок та інших небанківських фінустанов.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: