Процес ідентифікації учасників НПФ планується удосконалити

Нацкомфінпослуг оприлюднила проект Розпорядження «Про затвердження Змін до Положення про провадження діяльності з адміністрування недержавного пенсійного фонду».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, його метою є удосконалення процедури ідентифікації фізичної особи при наданні ID – картки, уточнення дати на яку відбувається визначення розміру одноразової пенсійної виплати при отриманні адміністратором заяви про здійснення одноразової пенсійної виплати та визначення дій адміністратора при отриманні ним запиту нотаріуса, що веде спадкову справу померлого учасника недержавного пенсійного фонду або учасника накопичувальної системи пенсійного страхування.

Проект Змін до Положення про провадження діяльності з адміністрування недержавного пенсійного фонду розроблено Нацкомфінпослуг відповідно до вимог Закону «Про недержавне пенсійне забезпечення» та Податкового кодексу України у зв’язку зі зверненнями учасників ринку недержавного пенсійного забезпечення щодо врегулювання процедури ідентифікації фізичної особи при наданні ID – картки, визначення розміру одноразової пенсійної виплати при отриманні адміністратором заяви про здійснення одноразової пенсійної виплати від спадкоємців та визначення дій адміністратора при отриманні ним запиту нотаріуса, що веде спадкову справу померлого учасника фонду або учасника накопичувальної системи пенсійного страхування.

З дати прийняття Положення про провадження діяльності з адміністрування недержавного пенсійного фонду, затвердженого Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 03.12.2013 р. №4400, відбулись зміни у законодавстві, що обумовило необхідність внесення змін до Положення.

Це пов’язано з тим, що у разі відсутності у фізичної особи реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів) відповідно до вимог Податкового кодексу України для ідентифікації особи при адмініструванні фонду замість нього використовуються для громадян України серія та номер паспорта, якщо в ньому зроблена відповідна відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Разом із тим, якщо учасник фонду має ID – паспорт, в якому відсутня серія, то проектом Розпорядження передбачається, що у такому випадку для ідентифікації особи використовується виключно номер паспорта.

Крім того, у діючому Положенні передбачено, що розмір одноразової пенсійної виплати визначається, виходячи із суми пенсійних накопичень, облікованих на індивідуальному пенсійному рахунку учасника фонду на день подання заяви на отримання такої виплати, а у випадку подання заяви поштою – на день отримання та реєстрації адміністратором заяви від такого учасника або запиту нотаріуса, що веде спадкову справу померлого учасника фонду.

Проект Розпорядження передбачає, що такою датою буде день отримання адміністратором заяви про здійснення одноразової пенсійної виплати від учасника або його спадкоємця, а на запит нотаріуса, що веде спадкову справу померлого учасника фонду та/або учасника накопичувальної системи пенсійного страхування адміністратор повідомить нотаріуса про наявність пенсійних накопичень, облікованих на індивідуальному пенсійному рахунку померлого учасника та зазначить, що розмір одноразової пенсійної виплати, яка буде здійснена спадкоємцю, розраховується на день отримання адміністратором заяви про здійснення одноразової пенсійної виплати від такого спадкоємця. Адже після запиту нотаріуса пройде певний час, поки із заявою про здійснення одноразової пенсійної виплати звернуться спадкоємці. Разом із тим, згідно Положення після запиту нотаріуса кошти мають бути зарезервовані та довгий час будуть залишатись заблокованими.

Враховуючи вищенаведене, Комісією розроблено відповідні Зміни до Положення, які спрямовані на врегулювання зазначених питань.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження Змін до Положення про провадження діяльності з адміністрування недержавного пенсійного фонду»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: