Ринок державних цінних паперів має суттєвий потенціал

За оцінками НБУ, обсяг угод на вторинному ринку облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у гривні, у 2019 році зріс на понад 70% – з 72 млрд. грн. до 123 млрд. грн. (без неринкових угод та угод, що пов’язані з первинними розміщеннями). Це говорить про подальше зміцнення довіри інвесторів до гривні та державних цінних паперів, зазначається на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook

Така динаміка є також індикатором суттєвого зростання ліквідності вторинного ринку ОВДП, що робить інвестиції у нього привабливішими.

Минулорічне зростання ринку ОВДП пов’язане насамперед з відкриттям лінку з міжнародним депозитарієм Clearstream, що спростило доступ іноземних інвесторів до українського ринку. Як результат, упродовж минулого року нерезиденти інвестували у гривневі облігації Уряду близько $4,3 млрд. Приплив цих інвестицій сприяв помітному пожвавленню як первинного, так і вторинного ринку ОВДП.

Ринок державних цінних паперів має значний потенціал і для подальшого зростання. Прискорити процес повинна, зокрема, концентрація вторинного ринку ОВДП на міжнародних торгівельних платформах, що сприятиме розширенню бази інвесторів, прозорішому ціноутворенню та зростанню ліквідності ринку. Цьому також сприятиме очікуване переформатування ринку первинних дилерів ОВДП, які мають чітко дотримуватися зобов’язань щодо підтримки котирувань.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: