Механізми валютно-обмінних операцій спрощуються

Національний банк врегулював застосування програмних РРО для валютно-обмінних операцій.

Зокрема, як повідомляє прес-служба регулятора, НБУ привів нормативно-правову базу у відповідність із Законом «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у зв’язку зі змінами, які були внесені до нього Законом №128-IX і набувають чинності з 19 квітня 2020 року.

Змінами у Закон і, відповідно, у нормативно-правову базу передбачено використання нового виду реєстратора розрахункових операцій (РРО) – програмного, а також створення під час здійснення валютно-обмінних операцій електронних розрахункових документів, які матимуть таку ж форму та зміст, як і їхні паперові аналоги.

Також вносяться деякі інші уточнюючі зміни, які стосуються порядку проведення валютно-обмінних операцій. Зокрема, скасовується необхідність проставляти на розрахункових документах РРО такі реквізити, як підписи касира і клієнта, відбиток штампа.

Відповідні норми регламентовані Постановою Правління НБУ №9 від 17 січня 2020 року «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» та Постановою Правління НБУ №10 від 17 січня 2020 року «Про внесення змін до Постанови Правління Національного банку України від 04 січня 2019 року №16 та втрату чинності Постановою Правління Національного банку України від 17 лютого 2005 року №54».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: