НБУ реформує банківську звітність

На виконання Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року НБУ здійснює реалізацію проекту з реінжинірингу процесів збору, обробки та використання банківської звітності та інформації, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Реформа статистичної звітності передбачає зміну формату опису вимог до статистичної звітності, які, зокрема, будуть доводитися постачальникам звітності у вигляді переліку (реєстру) показників та структур звітних файлів. Реєстри замінять діючі форми статистичної звітності та пояснення щодо їх заповнення. Водночас, буде надано детальне пояснення щодо формування показників та їх аналітичних параметрів, роз’яснено вимоги до їх складання та подання.

Спосіб подання статистичної звітності стане сучасним. Постачальники будуть подавати звітність через Веб-портал Національного банку України у форматі XML або за допомогою прикладного програмного інтерфейсу API. Для підписання статистичної звітності будуть використовуватися електронно-цифрові підписи, що видаються акредитованими центрами сертифікації ключів.

Для унормування зазначених змін розробляються нові Правила організації статистичної звітності, що подається до НБУ.

Як зазначають у Нацбанку, найголовніше, що нововведення, пов’язані із запровадженням нової системи збирання статистичної звітності, не передбачають розширення спектру звітних даних.

Ознайомитись із реєстром показників можна на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку у розділі «Статистика/Організація статистичної звітності», підрозділ «Реєстри звітних показників», що містить наступну інформацію:

– реєстр звітних показників, що подаються небанківськими фінансовими установами в межах пілотного проекту;

– проект реєстру звітних показників, що передбачаються до подання банками, у розрізі окремих блоків за напрямками діяльності;

– довідники, які використовуються для складання звітності відповідно до реєстру звітних показників;

– XSD-схеми файлів звітності.

НБУ повідомляє, що інформаційне наповнення розділу буде постійно оновлюватись та наповнюватися новими матеріалами за результатами консультацій з учасниками фінансового ринку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: