Способи подання звітності банками-учасниками ФГВФО удосконаляться

Це передбачено проектом нового нормативного акта, оприлюдненого Фондом.

Йдеться про проект Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил подання звітності до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та визнання такими, що втратили чинність, рішень виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09 липня 2012 року №4 і 5».

Розробка проекту регуляторного акта спрямована на норматив незабезпечення оновленого порядку подання звітності банками до Фонду, зокрема банками, віднесеними до категорії проблемних, звітного файлу реєстру контрактів (договорів, угод, правочинів) «RC» (файл_RC).

Документом вносяться зміни щодо форматів та способів подання банками –учасниками ФГВФО звітності до Фонду, а саме: перехід формування банками звітності Фонду у форматі XML з використанням XSD-схем та передачі її через веб-портал Фонду для зменшення навантаження на банки в частині підтримки попередніх форматів.

Крім того, запроваджується для банків, віднесених до категорії проблемних, звітний файл реєстру контрактів (договорів, угод, правочинів) «RC» (файл_RC), що має значно зменшити листування та документообіг з банками.

Регуляторним актом встановлюється тестовий період для складання та подання файлу звітності «Звітний файл реєстру контрактів (договорів, угод, правочинів) «RC» тривалістю шість місяців з дня набрання ним чинності.

З метою оптимізації та для зручності опису формування звітності зменшується кількість нормативно-правових актів, які регулюють порядок формування звітності, а саме визнаються такими, що втратили чинність: Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 9 липня 2012 року №4 «Про затвердження Правил надання звітності учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» (із змінами); Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 9 липня 2012 року №5 «Про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб- форма звітності №1Ф (із змінами).

Більш детально – у проекті Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил подання звітності до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та визнання такими, що втратили чинність, рішень виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09 липня 2012 року №4 і 5»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: