НБУ розширив можливості іноземних банків з купівлі-продажу валюти за гривню

Такий крок має сприяти підвищенню інвестиційної привабливості України, інформує прес-служба регулятора.

З цією метою уточнено визначення термінів «валютний ринок України» та «міжнародний валютний ринок», які є базовими при здійсненні торгівлі іноземною валютою. Завдяки цим уточненням іноземні банки зможуть вільно здійснювати розрахунки у гривнях з іншими іноземними банками за операціями з купівлі/продажу іноземної валюти відповідно до договорів, укладених за межами України, з використанням своїх кореспондентських рахунків в українських банках.

Відтепер іноземні банки матимуть можливість не лише укладати договори з купівлі-продажу іноземної валюти за гривню з будь-якими українськими банками (незалежно від того, в якому банку відкрито гривневий кореспондентський рахунок), але й проводити такі операції між собою, здійснюючи розрахунок через кореспондентські рахунки в українських банках.

Це стимулюватиме подальше зростання конкуренції та ліквідності на міжбанківському валютному ринку, а також посилюватиме привабливість гривневих активів для іноземних інвесторів.

Вказані норми затверджені Постановою Правління НБУ №16 від 6 лютого 2020 року «Про внесення змін Положення про структуру валютного ринку України, умови та порядок торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку України», яка набула чинності з 8 лютого 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: