Нова система сертифікації фахівців фондового ринку

НКЦПФР підписала із CFA Society Ukraine Меморандум про реформування системи сертифікації фахівців фондового ринку.

У Меморандумі, за інформацією прес-служби Комісії, сторони визнали наявність низки проблем у сфері сертифікації фахівців фондового ринку, зокрема:

– загалом низьку ефективність системи підготовки та атестації фахівців, що не дозволяє забезпечити учасників ринку висококваліфікованим персоналом;

– неефективну технічну систему проведення тестування, недостатній рівень спеціалізації, застарілу програму перевірки знань з відсутністю етичної складової, що не відповідає кращим європейським зразкам;

– відсутність ефективного контролю з боку регулятора за процесом та результатами підготовки і атестації фахівців і, як наслідок, неможливість аналізу ефективності цих процесів.

Для подолання проблем Комісія і Асоціація Інвестиційних Професіоналів, яка має ліцензію CFA Institute і представляє CFA Society Ukraine, планують створити прозору систему підготовки та атестації фахівців фондового ринку із акцентом на професійні компетенції та заснованої на незалежній оцінці кандидатів згідно з кращими світовими практиками.

Нова система підготовки та атестації фахівців дозволить враховувати потреби ринку у фахівцях, зробить тести більш фаховими, забезпечить прозорий і недискримінаційний порядок проведення іспитів. При цьому громадськість отримає повноцінний відкритий доступ до інформації про хід та результати реформування системи.

«Високий рівень етики і професіоналізму, який несе CFA, сприятиме зростанню довіри до інвестиційної індустрії», – впевнений Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

У листопаді минулого року Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв мав зустріч в Києві з президентом CFA Полом Смітом, на якій обговорювалось майбутнє співробітництво Комісії з цією глобальною організацією та була досягнута домовленість про підписання Меморандуму.

Слід зазначити, що CFA (Chartered Financial Analyst) є однією з найбільш поважних в світі освітніх програм для професіоналів фінансової сфери. Financial Times і The Economist назвали програму CFA «золотим стандартом» освіти в сфері інвестицій.

Програма CFA була створена в 1963 році в США. Наразі CFA Institute налічує 145 тис. членів зі 159 країн та об’єднує 147 професійних спільнот у світі. Україну в цьому об’єднанні представляє CFA Society Ukraine.

Мета CFA – створити таке середовище, в якому інтереси інвесторів мають найвищий пріоритет, ринки функціонують найкращим чином, а економіки зростають.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: