Збори акціонерів можна буде проводити дистанційно

Парламент проголосував за підготовлені за участі НКЦПФР зміни до законодавства, які дозволяють змінити порядок та строки проведення річних загальних зборів за результатами 2019 року і строки розкриття річної інформації у зв’язку із введенням карантину. Про це інформує прес-служба Комісії.

Йдеться про закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (реєстраційний №3275).

Завдяки цим змінам акціонерні товариства мають право провести річні загальні збори акціонерів за результатами 2019 року у строк не пізніше трьох місяців після дати завершення карантину. Якщо ж через дію обмежувальних заходів провести загальні збори акціонерів в очній формі буде неможливим, то загальні збори можуть бути проведені дистанційно згідно із тимчасовим порядком дистанційного проведення загальних зборів, що розробить і затвердить своїм Рішенням НКЦПФР. Річна інформація повинна бути розкрита акціонерними товариствами протягом п’яти робочих днів після дати проведення загальних зборів акціонерів.

Народні депутати проголосували за аналогічні зміни законодавства для інститутів спільного інвестування, зокрема корпоративних фондів, а також для товариств з обмеженою відповідальністю, які є емітентами цінних паперів.

Професійні учасники фондового ринку, які не є емітентами цінних паперів, матимуть додатково три місяці після дати завершення карантину для оприлюднення фінансової звітності за 2019 рік або консолідованої фінансової звітності за 2019 рік разом з аудиторським звітом (але вони повинні зробити це не пізніше 31 грудня 2020 року).

Передбачені цим законом нормативно-правові акти будуть розроблені і прийняті НКЦПФР у стислі строки і не підлягатимуть державній реєстрації в Міністерстві юстиції України.

«У нас уже готові напрацювання щодо нового тимчасового порядку дистанційного проведення загальних зборів. Ми зможемо оперативно фіналізувати документи і затвердити їх найближчим часом на засіданні регулятора. Після публікації документів на офіційному сайті та відповідного набуття ними чинності ми через офіційні канали повідомимо про новий порядок і терміни всіх емітентів, які розкривають свою інформацію у Загальнодоступній базі даних Комісії про ринок цінних паперів», – розповів про наступні дії регулятора Член НКЦПФР Максим ЛІБАНОВ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: