НБУ стимулює збільшення ліквідності банківської системи

Національний банк оптимізував розрахунок обов’язкових резервів у межах заходів по підтримці ліквідності банків.

Зокрема, як повідомляє прес-служба регулятора, НБУ змінив алгоритм розрахунку зобов’язань банків, що підлягають обов’язковому резервуванню. З 11 квітня 2020 року кошти, які банки залучають від нерезидентів, будуть враховуватися не окремо на валовій основі, а на сальдовій основі разом із міжбанківськими коштами.

Така зміна алгоритму сприятиме збільшенню ліквідності банківської системи щонайменше на 5 млрд. грн. Це дасть банкам додаткову підтримку в умовах посилення ризиків, пов’язаних із запровадженням карантину та його впливом на настрої бізнесу й населення.

Таким чином, Національний банк продовжує вживати заходів для забезпечення безперебійного функціонування банківської системи. З цією метою у березні були оптимізовані графік тендерів та строковість для стандартних інструментів регулювання ліквідності банків. Також підготовлено фундамент для запровадження операцій з довгострокового рефінансування банків на строк до 5 років.

Усі ці заходи мають превентивний характер. На сьогодні у банківській системі є достатня ліквідність як в іноземній, так і в національній валюті. Так, гривнева ліквідність банків становить близько 170 млрд. грн., а валютна – понад $8 млрд. Цього достатньо для обслуговування усіх платежів в економіці як бізнесом, так і громадянами.

Зазначені норми щодо алгоритму обов’язкового резервування затверджені Рішенням Правління НБУ №224-рш від 26 березня 2020 року «Про внесення зміни до рішення Правління Національного банку України від 23 листопада 2017 року №752-рш». Вони набувають чинності у перший день наступного періоду утримання обов’язкових резервів, який починається з 11 квітня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: