Усі форми звітності страховиків лишаються без змін

Днями відбулася чергова робоча онлайн зустріч НБУ та представників небанківського фінансового сектору, цього разу з Лігою страхових організацій України та страховими компаніями. Учасників зустрічі цікавила тема майбутнього подання звітності страховиків до НБУ. Про це зазначається на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

На зустрічі були презентовані загальні підходи та правила подання звітності до НБУ.

Форми звітності

Протягом наступного півріччя діятимуть нормативно-правові акти та положення щодо форм та обсягів звітності, затверджених Нацкомфінпослуг.

Канали подання звітності

Страховики можуть користуватися вебпорталом (portal.bank.gov.ua) та електронною поштою НБУ (zvit@bank.gov.ua). При чому подання звітності можна повністю автоматизувати, використовуючи технології API.

Можливість виправлення звітності

Система приймання звітності НБУ дозволяє завантажувати звітні файли декілька разів до закінчення строку їх подання, прийнятим звітом буде вважатися останній завантажений файл. Така опція особливо важлива в перший звітний період, коли звітність готуватиметься та подаватиметься у форматі, який використовується в НБУ.

Технічні відмінності подання фінансової звітності

Інформаційна система НБУ передбачає приймання звітності в копійках, а не в тисячах, як це було прийнято в Нацкомфінпослуг. Технічні відмінності також стосуються накладання електронного кваліфікованого підпису.

Тестовий період та подовження терміну подання звітності

Регулятор розглядає можливість продовження строку тестової та звичайної подачі звітності небанківськими фінансовими установами за перше півріччя поточного року для успішного завантаження файлів усіма учасниками та вирішення відповідних технічних і методологічних питань.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: