Якою буде монетарна політика НБУ у 2021 році

Правління Національного банку презентувало Раді НБУ пропозиції до Основних засад грошово-кредитної політики на 2021 рік та середньострокову перспективу, інформує прес-служба регулятора.

Під час презентації Заступник Голови НБУ Дмитро СОЛОГУБ зазначив, що для подальшого забезпечення макрофінансової стабільності та сталого економічного розвитку України необхідно продовжувати послідовну монетарну політику і не поступатись тими принципами, на яких вона будувалась у 2015-2020 роках.

«Режим інфляційного таргетування і політика гнучкого курсоутворення, яких дотримувався Національний банк у попередні роки, довели свою ефективність. Нам вдалося суттєво знизити інфляцію та наблизити її до середньострокової цілі в 5%. Виважена монетарна політика та адекватне регулювання фінансового сектору сприяли проходженню найгострішої фази кризи без тих тяжких економічних наслідків, які ми спостерігали під час криз 2008 чи 2014 років», – зазначив Дмитро Сологуб.

Він також наголосив, що Основні засади розроблено з урахуванням цілей, принципів та інструментів, визначених Стратегією монетарної політики. Це дає змогу зберегти послідовність політики Національного банку. Крім того, ключові стратегічні характеристики монетарної політики, які пропонуються до затвердження в Основних засадах, відповідають зобов’язанням України, закріпленим Меморандумом з Міжнародним валютним фондом про економічну та фінансову політику.

Враховуючи це, Правління Національного банку надало Раді НБУ такі основні пропозиції:

– продовжувати політику таргетування інфляції для забезпечення цінової та фінансової стабільності, а також сприянню забезпеченню стійких темпів приросту ВВП;

– підтримувати темпи зростання цін у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень 1%;

– дотримуватися й надалі режиму плаваючого курсоутворення і не таргетувати досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.

Під час презентації було також наголошено, що рішення з монетарної політики залишатимуться передбачуваними, послідовними та будуть спрямовуватися на приведення інфляції до цілі 5% на горизонті 9-18 місяців.

Аналітична підтримка та комунікація рішень з монетарної політики будуть й надалі поліпшуватися для підвищення розуміння і довіри до неї та формування передбачуваного економічного середовища для бізнесу, громадян та іноземних інвесторів.

Також було зазначено, що для найкращого сприяння економічному зростанню НБУ використовуватиме гнучкість режиму інфляційного таргетування, зокрема допускаючи тимчасове відхилення інфляції від цілі, якщо це не перешкоджатиме її поверненню до цільового діапазону на прийнятному горизонті.

Рада Національного банку взяла до відома пропозиції Правління НБУ до матеріалів Основних засад грошово-кредитної політики на 2021 рік і середньострокову перспективу з метою підготовки остаточного проекту, його затвердження і подання до Верховної Ради. Відповідний документ Рада НБУ планує затвердити у вересні 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: