Обсяг виданих доступних кредитів вже сягнув майже 1,5 млрд. грн.

Від старту Програми «Доступні кредити 5-7-9%» минуло п’ять місяців. Кредити на умовах Програми вже отримали 1140 підприємців на загальну суму 1,45 млрд. грн. 

Загалом Програма на 66% забезпечила зростання загального кредитного портфеля банківської системи у національній валюті за лютий-травень 2020 року, які можна назвати найважчими місяцями жорсткого карантину. Про це інформує прес-служба Міністерства фінансів.

Кожен шостий, хто відповідає базовим критеріям програми і звернувся в банк з повним пакетом документів, отримує кредит. Такий відсоток задоволення заявок відповідає загальній статистиці по власних банківських програмах. При цьому відмови отримали близько 34,5% заявників. Найчастіша причина відмови банку – ділова репутація позичальника (негативна кредитна історія, поганий фінансовий стан, кримінальні справи тощо). Близько 3100 заявок зараз знаходяться на різних стадіях розгляду у банках.

Слід зазначити, що за п’ять місяців Уряд тричі змінював Програму «Доступні кредити 5-7-9%», шукаючи рішення тих проблем, з якими стикалися підприємці на шляху до своїх доступних кредитів. Перед кожною зміною Програми були ретельно опрацьовані пропозиції банків, представників різних асоціацій та підприємців.

«Враховуючи ті виклики, які стоять перед українським бізнесом в умовах карантину, ми вирішили тимчасово переорієнтувати програму «Доступні кредити 5-7-9%» для більшої зручності підприємців. Ми суттєво пом’якшили умови участі у програмі та ввели нові антикризові продукти, такі як рефінансування раніше отриманих кредитів та видачу нових кредитів на поповнення оборотних коштів на дуже привабливих умовах», – зазначив Міністр фінансів Сергій МАРЧЕНКО.

Утім, попит підприємців на інвестиційні кредити, з яких Програма починалася, зберігається. Портфель таких кредитів сягнув вже 586,7 млн. грн.

Запрацював інструмент кредитів на поповнення оборотного капіталу. Вже є перші видані кредити на загальну суму 8,6 млн. грн.

Найбільше активізували Програму угоди в частині рефінансування раніше наданих кредитів. Портфель рефінансованих кредитів менше ніж за місяць сягнув 856,3 млн. грн. і продовжує збільшуватися. Наразі сума заявок на рефінансування складає 4,6 млрд. грн.

«За оцінками Фонду розвитку підприємництва, Програма буде набирати обертів за рахунок рефінансування ще протягом кількох місяців, після чого темпи рефінансування уповільняться через обмеженість портфелів банків. Після цього акцент буде зміщено у бік фінансування оборотного капіталу та оновлення основних фондів. Позитивний ефект рефінансування полягає в тому, що підприємці замість сплати процентів за кредитами можуть спрямувати вивільнені кошти на збереження робочих місць та розвиток свого бізнесу», – пояснив Виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Руслан ГАШЕВ.

Позику в рамках Програми можна отримати в таких 16 банках: АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «БАНК АЛЬЯНС», АТ «КРЕДОБАНК», ПАТ «БАНК ВОСТОК», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «Альфа-банк», АТ «КБ «ГЛОБУС», АТ «МЕГАБАНК», АТ «ПОЛІКОМБАНК», АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: