Кількість учасників ринків небанківських фінансових послуг перевищує 2 тис.

У Нацбанку розповіли про регулювання небанківського фінансового сектору.

Зокрема, як зазначається на офіційній сторінці регулятора у Facebook, станом на 31 липня 2020 року в Україні діяло 75 банків та 2089 учасників ринків небанківських фінансових послуг.

Ринок небанківських фінпослуг, у свою чергу, складався із 196 ризикових (non-life) та 19 лайфових (страхування життя) страховиків, 304 ломбардів, 327 кредитних спілок, 146 лізингових компаній, 1034 фінансових компаній та 63 страхових брокерів. Платіжний ринок складався з 35 платіжних систем, створених резидентами та 13 міжнародних платіжних систем.

Однак ринок увесь час змінюється. Протягом липня Національний банк перейняв 460 запитів від Нацкомфінпослуг та отримав безпосередньо сам 473 запити на реєстраційні та ліцензійні процедури від небанківських фінансових установ. Найбільша кількість запитів, а саме 751, очікувано стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців, які не є фінансовими компаніями, адже цей сегмент ринків небанківських фінансових установ є найбільшим за кількістю компаній. Водночас кількість запитів від страховиків становила 154, від кредитних спілок – 28.

Відповідно, на основі цих запитів від фінансових установ у липні НБУ прийняв низку рішень, зокрема про погодження набуття істотної участі та видачу ліцензій, включення до Державного реєстру фінансових установ (ДРФУ), анулювання ліцензій (за ініціативою заявника), виключення з ДРФУ та інших реєстрів (за ініціативою заявника) та реєстрацію правил добровільного страхування в новій редакції.

При цьому всі рішення про анулювання ліцензій та виключення з ДРФУ були прийняті у відповідь на звернення фінансових установ, тобто за їх власною ініціативою.

Портрет ринку відображають реєстри фінустанов. Учасникам небанківського фінринку, їх споживачам, кредиторам та інвесторам необхідні коректні та актуальні реєстри фінустанов, на які вони зможуть покладатися в роботі. На жаль, на сьогодні їх не вистачає. Тому Національний банк звертається до учасників ринку із проханням перевірити правильність інформації про себе в реєстрах, переліках та базах даних регулятора.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: