Ведення касових операцій у національній валюті спроститься

Відповідні зміни готує Національний банк України.

Як зазначає прес-служба НБУ, для цього регулятор розробив проект Постанови Правління НБУ «Про внесення змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Це зумовлено тим, що Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» полегшив облік доходів роботи фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість. Такі фізичні особи-підприємці вестимуть облік у довільній формі (паперовій або електронній), помісячно відображаючи отримані доходи.

Оскільки чинне Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні містить посилання на документи, які застосовують фізичні особи-підприємці для обліку готівки, Нацбанк має намір привести його у відповідність до вимог цього закону.

Також проект Постанови має урегулювати питання щодо вимог оформлення суб’єктами господарювання заготівлі металобрухту та операцій із металобрухтом за готівкові кошти відповідно до норм Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом».

Більш детально – у проекті Постанови Правління НБУ «Про внесення змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: