Механізми фінмоніторингу небанківських фінустанов оновляться

Національний банк як регулятор ринку здійснює нагляд за дотриманням вимог фінансового моніторингу небанківськими фінансовими установами. Водночас фінустанови подають інформацію про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, до Держфінмоніторингу. Про це повідомляє НБУ на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Задля підтримки небанківських фінустанов у здійсненні та дотриманні вимог фінансового моніторингу Нацбанк організував чергову зустріч з учасниками ринку за участі Держфімоніторингу, на якій представники Держфінмоніторингу анонсували новий порядок обміну інформацією про фінансові операції цих установ, що підлягають фінансовому моніторингу. Порядок запрацює з 1 січня 2021 року відповідно до оновленої Постанови Кабінету міністрів України.

Власне ініційована НБУ зустріч була присвячена питанням поточного порядку постановки на облік суб’єктів первинного фінансового моніторингу, формам обліку та поданню інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, та загальної інформаційної взаємодії між установами та Держфінмоніторингом.

Під час зустрічі розглядалися питання, зокрема про:

– постановку на облік, подання інформації про припинення та відновлення діяльності суб’єкта первинного фінансового моніторингу;

– подання інформації в разі зміни загальних та додаткових відомостей про суб’єкта первинного фінансового моніторингу;

– подання інформації для постановки на облік, зміни відомостей, припинення чи відновлення діяльності відокремленого підрозділу суб’єкта первинного фінансового моніторингу

– про інші формати обміну файлами з інформацією між небанківськими фінустановами та Держфінмоніторингом.

Представники Держфінмоніторингу також нагадали учасникам зустрічі, що під час заповнення визначених форм установам можна та потрібно користуватися довідниками, які є в інструкції щодо їх заповнення згідно Наказу Міністерства фінансів України №24 від 29.01.2016 р. та відповідними роз’ясненнями.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: