Норматив NSFR стане обов’язковим для банків із квітня 2021 року

Національний банк подовжив на три місяці тестовий період розрахунку коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR, Net Stable Funding Ratio), інформує прес-служба регулятора.

Новий пруденційний норматив NSFR, який визначає мінімальний рівень ліквідності банку на горизонті один рік, стає обов’язковим для виконання з 1 квітня 2021 року.

Банки повинні будуть досягти 100% значення NSFR поступово, відповідно до встановленого графіка. Вони матимуть додатковий час, щоб привести свої показники до нормативних значень, які мають бути не менші ніж:

– 80% – з 1 квітня 2021 року;

– 90% – з 1 жовтня 2021 року;

– 100% – з 1 квітня 2022 року.

Початкове значення та перехідний період для впровадження NSFR НБУ визначив за результатами тестових розрахунків, які здійснюються із серпня 2020 року. Згідно з нормами ЄС та Базельськими рекомендаціями, значення NSFR для банків має становити не менше 100%.

Банки повинні будуть дотримуватися нормативу NSFR у цілому за всіма валютами, а також забезпечувати розрахунок та моніторинг NSFR окремо в національній та іноземній валюті.

Рішення про запровадження NSFR та графік приведення показників банків до його нормативних значень затверджено Постановою Правління НБУ від 22 грудня 2020 року №166 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Головна мета запровадження NSFR – сприяти зниженню одного з системних ризиків для фінансової стабільності, пов’язаного з короткостроковістю фондування банків. Новий норматив стимулюватиме банки покладатися на стабільніші та довгостроковіші джерела фондування, наприклад довгострокові депозити, зменшуючи залежність від короткострокового фінансування. Це дозволить збалансувати активи та пасиви банків за строками погашення.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: