Інформацію про банки друкуватимуть в газетах

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував до прийняття за основу два законопроекти.

За інформацією прес-служби Комітету, на своєму засіданні він розглянув проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про банки та банківську діяльність» (щодо оприлюднення в газетах інформації про фінансове становище банків) (реєстраційний №4249). Документом пропонується забезпечити доступ громадян до звітів про роботу банків, що має сприяти збереженню їхніх грошових заощаджень.

Голова Комітету Сергій Рибалка зазначив: «Переконаний, що все суспільство повинно знати про реальний стан банківської системи. Адже ситуація на ринку банківських послуг залишається вкрай складною. А люди похилого віку, які довіряють банкам свої заощадження, не мають доступу до Інтернету і не можуть ознайомитися з реальним станом справ у тому, чи іншому банку. Ми з колегами по Комітету прийняли рішення рекомендувати парламенту прийняти цей законопроект за основу та ретельно доопрацювати його до другого читання, створивши відповідну робочу групу».

Також Комітетом було розглянуто законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо регулювання переказу коштів) (реєстраційний №5361), який направлений на вдосконалення платіжних систем.

 «Активний розвиток IT-технологій та нових платіжних інструментів змушує розвинуті країни все більше займатися законодавчим регулюванням електронної складової фінансового сектору. Йдеться про питання безпеки електронних переказів. Наше завдання – вчасно створювати умови для розвитку фінансового ринку. Документом пропонується врегулювати діяльність небанківських фінансових установ на ринку платіжних послуг та надати їм право випускати електронні гроші. Разом із колегами по Комітету ми прийняли рішення рекомендувати парламенту прийняти цей законопроект за основу та створити робочу групу за участі нардепів, представників Кабміну, НБУ, ГПУ, профільних асоціацій і експертів для ґрунтовного доопрацювання його до другого читання», – повідомив пан Рибалка.

За його словами, у представників Комітету є певні зауваження до двох законопроектів, саме тому були прийняті рішення про їхнє доопрацювання до другого читання у відповідних робочих групах.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: