Обсяги шахрайських операцій з платіжними картками зменшились

Останнім часом особливо актуальним є здійснення розрахунків онлайн. Тому Національний банк та учасники банківської системи роблять усе можливе, щоб українці мали постійний доступ до безпечних та швидких розрахунків у мережі Інтернет. 

Про це розповів Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО на своїй офіційній сторінці у Facebook.

За його словами, сьогодні зростають обсяги операцій покупки товарів та послуг, що здійснюються в мережі Інтернет з використанням платіжних карток. Якщо у 2015 році таких операцій було здійснено майже на 203 млрд. грн., то у 2020 році, за попередніми оцінками – понад 640 млрд. грн.

Банківська система впроваджує комплексні та системні заходи для підвищення безпеки розрахунків. Це дозволяє контролювати ситуацію з обсягами шахрайських операцій.

Рівень збитків від загального обсягу всіх операцій із платіжними картками в мережі Інтернет із 2015 до 2020 року знизився у 7,7 разів. Якщо у 2015 році він становив 0,0474%, у 2017 році – 0,0155%, то у 2020 році – 0,0061%. Упродовж цього періоду спостерігалося стабільне зростання обсягу безготівкових операцій із використанням платіжних карток у мережі Інтернет, а обсяг шахрайських операцій в Інтернеті залишався відносно на тому ж рівні − у середньому 90 млн. грн. за рік.

Зменшенню обсягу шахрайства з платіжними картками в мережі Інтернет сприяла активна робота платіжних систем та банків в частині впровадження та розповсюдження технології двофакторної автентифікації платежів в мережі Інтернет (3-D Secure), яка суттєво підвищує рівень безпеки таких операцій.

Щоб звернути увагу українців на фінансову безпеку, Національний банк влітку 2020 року запустив масштабну інформаційну кампанію ШахрайГудбай. Разом із понад 60 партнерами центральний банк розповідав українцям про основні правила безпечних безготівкових розрахунків, а також пояснював, чому небезпечно розголошувати інформацію про свої рахунки та реквізити платіжних карток.

Через Інтернет також відбувається віддалена ідентифікація користувачів. Для цього Нацбанк запропонував фінансовому ринку різні моделі віддаленої ідентифікації та верифікації клієнтів. Наприклад, це можна зробити через Систему BankID НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: