Система BankID НБУ набирає популярності серед надавачів онлайн-послуг

Онлайн-послуги з використанням Системи BankID НБУ доступні уже для 94% користувачів платіжних карток на українському ринку, інформує прес-служба Нацбанку.

Це стало результатом активного інтересу банків до можливостей державної системи віддаленої ідентифікації.

Зараз до системи підключені вже 27 банків-ідентифікаторів. Лише за останні три місяці до Системи BankID НБУ приєдналося 5 банків – АТ «Мегабанк», АТ «ТАСкомбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Сбербанк», АТ «Альтбанк».

Загалом за минулий рік кількість банків-ідентифікаторів у системі зросла більш ніж удвічі.

Приєднання до системи дедалі більшої кількості банків як абонентів-ідентифікаторів сприяє розширенню кола надавачів послуг, що пропонують українцям власні цифрові сервіси. В умовах карантинних обмежень це стає вкрай актуальним та затребуваним з боку клієнтів. Так, у 2020 році більш ніж утричі зросла кількість абонентів-надавачів послуг. Зараз їх у системі вже 45 – 10 некомерційних та 35 комерційних абонентів надавачів послуг.

За 2020 рік у системі відбулося майже 7,5 млн. успішних ідентифікацій (у 2019 році – 300 тис.). Це демонструє, що можливості Системи BankID НБУ набирають популярності серед надавачів послуг. Національний банк працює над розширенням кола учасників із різних сфер діяльності – триває робота з підключення страхових компаній, операторів телекомунікацій, недержавних пенсійних фондів, державних установ, які пропонують громадянам власні онлайн сервіси.

Крім того, банки вже почали реалізовувати для своїх клієнтів можливість дистанційно отримувати банківські послуги з використанням Системи BankID НБУ. До цього банки виступали лише як ідентифікатори клієнтів. Тепер для здійснення ідентифікації вони зможуть отримувати дані клієнтів від інших банків.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: