Єдиний реєстр довіреностей відкрили для банків та фінустанов

Про це повідомляє Незалежна асоціація банків України.

У 2020 році НАБУ у співпраці з Міністерством юстиції вирішила питання доступу до Єдиного реєстру довіреностей на нормативному рівні. Наказом Мін’юсту №622/5 від 20.02.2020 р. було врегульовано питання доступу банків та фінансових установ до цього реєстру з можливістю отримання інформації в електронному вигляді.

Для практичної реалізації вказаної новації ДП «НАІС» розробило сервіс для перевірки довіреностей, а саме прикладний програмний інтерфейс (АРІ) Єдиного реєстру довіреностей (ЄРД) для банків та фінансових установ. НАБУ супроводжувала процес розробки інтерфейсу, узгоджуючи з банками всі технічні деталі.

Вказаний сервіс забезпечує можливість в режимі реального часу через автоматизовані системи отримувати необхідні відомості по довіреностям, зокрема, дані про:

– реєстраційний номер і дату реєстрації довіреності (її дубліката) в ЄРД;

– номери та серії спеціальних бланків нотаріальних документів, на яких викладено текст довіреності (її дублікат) – для нотаріально посвідчених довіреностей;

– дату посвідчення довіреності (дату видачі її дубліката);

– строк дії довіреності;

– номер запису в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій, за яким посвідчено довіреність (видано її дублікат);

– відомості про посвідчення довіреності в порядку передоручення або відомості про припинення дії довіреності.

Можливість отримання і перевірки вищевказаних даних дозволить прискорити обслуговування клієнтів та зменшити ризики шахрайств при здійсненні банками операцій.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: