Сума відшкодування вкладів фізосіб може збільшитись удвічі

В українського суспільства сформувався стійкий запит на збільшення суми відшкодування вкладів фізичних осіб. Про це йдеться у повідомленні ФГВФО.

Зокрема, Директор фінансовий ФГВФО Олена НУЖНЕНКО зазначила: «Запит українців на підвищення гарантованої суми відшкодування – зрозумілий і економічно обґрунтований, адже востаннє вона збільшувалася ще 2012 року. Фонд, усвідомлюючи потреби вкладників, ініціює початок поетапного підвищення. Перший крок ми плануємо зробити уже цього року і збільшити суму відшкодування удвічі – до 400 тис. грн. Щоправда для цього нам потрібно вирішити ключове для Фонду питання – провести реструктуризацію боргів, які залишилися у спадок від банківської кризи 2014-2017 років. Затвердження програми реструктуризації, підвищення суми відшкодування за вкладами і поширення гарантій на «Ощадбанк» – єдиний пакет законопроектів, прийняття якого відкриє шлях до якісних змін системи гарантування. Таке пакетне голосування погоджене Радою з фінансової стабільності і також є однією із вимог відновлення співпраці із Міжнародним валютним Фондом».

Слід нагадати, що під час банківської кризи 2014-17 років для вчасних та повних виплат вкладників майже 90 неплатоспроможних банків Фонд був змушений залучити майже 80 млрд. грн. кредитних коштів під ринкові 10%-14% від Уряду та Національного банку. На сьогодні Фонд повністю розрахувався з НБУ, виплативши 25,6 млрд. грн., із яких 5,5 млрд. грн. – нараховані відсотки. Та перерахував Мінфіну 19,6 млрд. грн., у т. ч. 7 млрд. грн. – відсотки.

Залишок боргу перед державою сьогодні становить 46,94 млрд. грн., за якими до 2031 року буде нараховано ще 64,16 млрд. грн. відсотків. За умовами розробленого та схваленого Радою з фінансовою стабільності Плану реструктуризації, борги Фонду будуть переведені в умовні зобов’язання. І якщо «тіло заборгованості» Фонд і надалі гаситиме за рахунок власних коштів, то основним джерелом повернення нарахованих відсотків мають стати кошти, стягнені з колишніх власників та пов’язаних з банками осіб, діяльність яких призвела до неплатоспроможності цих установ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: