В Україні є декілька перспективних механізмів для залучення інвестицій

Інвестиційний потенціал та внутрішній інвестиційний ринок України мають перспективи до зростання.

Про це заявила Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ірина НОВІКОВА під час виступу на Форумі «Україна 30», присвяченому темі співпраці держави та бізнесу, йдеться у повідомленні Міністерства.

«Ми бачимо декілька перспективних механізмів для залучення нових інвестицій, зокрема державно-приватне партнерство. Навіть у минулий важкий рік були підписані перші концесійні договори щодо морських портів на суму 3,7 млрд. грн. І в цьому році має розпочатись виконання цих концесійних договорів, коли об’єкти будуть передані концесіонерам і здійснення інвестування в них», – розповіла Ірина Новікова.

Іншим важливим інструментом стимулювання інвестиційної активності є нещодавно прийнятий Закон «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні».

«Мінекономіки вже розпочало підготовку підзаконних нормативно-правових актів, і ми бачимо великий попит з боку інвесторів щодо застосування норм цього Закону. До нас надходять багато листів від потенційних інвесторів, вже ведуться переговори щодо деяких інвестиційних проектів», – зазначила Ірина Новікова.

Слід нагадати, що Законом «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» передбачено підтримку як українських, так і іноземних інвесторів, що реалізують проекти з обсягом інвестицій від 20 млн. євро, у сферах переробної промисловості (крім діяльності з виробництва та обігу тютюнових виробів, спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв), добування з метою подальшої переробки та/або збагачення корисних копалин (крім кам’яного та бурого вугілля, сирої нафти та природного газу), транспорту, поводження з відходами, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, логістики, освіти, наукової та науково-технічної діяльності, мистецтва, культури, туризму, охорони здоров’я, спорту, курортно-рекреаційній сфері.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: