Нацдепозитарій розробляє нові проекти для учасників ринку

НДУ на засіданні Ради Учасників депозитарної системи презентував свої майбутні проекти, які реалізуються на виконання Закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки».

Як інформує прес-служба Національного депозитарію, до обговорення додатково долучились й інші представники емітентів та депозитарних установ. Такий формат відбувся за ініціативою Центрального депозитарію та в результаті стимулював активний діалог з широким колом учасників ринку.

«Ми запросили до обговорення максимальну кількість учасників, оскільки нам важливо почути їхню думку та отримати зворотній зв’язок. Проекти, над реалізацією яких працює наша команда, напряму сприяють виконанню більшості положень Закону №738-IX, який запроваджує в Україні кардинально нову структуру ринку капіталу та створює нові фінансові інструменти для учасників», – розповів Голова Правління ПАТ «НДУ» Міндаугас БАКАС.

На засідання Центральним депозитарієм була представлена докладна презентація щодо обслуговування нового інструменту грошового ринку – депозитних сертифікатів банків. Зокрема, були детально висвітлені особливості всіх аспектів механізму реалізації, що відбувається безпосереднього через депозитарну систему України та основні переваги нового інструменту для вітчизняного банківського ринку.

Також було презентовано проект щодо запровадження в Україні інституту зборів власників облігацій та реєстрації випуску. Окремо було акцентовано увагу на інноваційні технології НДУ, які будуть використовуватися під час проведення зборів власників облігацій. Процедура подібна до зборів акціонерів, крім деяких особливостей (скорочені терміни збору реєстру, весь ланцюжок спілкування між особою відповідальною за збори і кінцевим власником буде відбуватися в електронному вигляді за допомогою авторизованої електронної системи або через депозитарну систему України.

«Поява такого фінансово інструменту як депозитний сертифікат банку сприяє розвитку ринку та підвищить якість надання фінансових послуг, створюючи конкурентні переваги серед учасників. Той факт, що саме НДУ буде проводити реєстрацію випуску, є новим викликом для команди та може бути що в майбутньому НДУ також виконуватиме функцію реєстрації емісії цінних паперів. Представлений НДУ майбутній механізм проведення зборів власників облігацій є довгоочікуваним рішенням для нерезидентів-власників облігацій, адже новий функціонал дозволить їм приймати участь в управлінні з будь-якої точки світу, без необхідності бути фізично присутнім на зборах», – зазначив Член Ради учасників депозитарної системи ПАТ «НДУ» Сергій РУМПА.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: