Як НДУ забезпечує процес виплати дивідендів

Практика виплати дивідендів через депозитарну систему України існує ще з 2013 року для забезпечення одночасної виплати дивідендів та інших доходів акціонерам/інвесторам, що є реалізацією міжнародних стандартів з обробки корпоративних дій. За весь цей час НДУ забезпечив виплату доходів за корпоративними цінними паперами на майже 100 млрд. грн., повідомляє Нацдепозитарій на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Лише за минулий рік НДУ успішно забезпечив виплату дивідендів та доходу/сум погашення на понад 25 млрд. грн., додатково виплата доходів за цінними паперами українського емітента в іноземній валюті.

Уже з 1.07.2021 р. НДУ буде використовувати рахунок в Національному банку для обслуговування виплати дивідендів/доходів та сум погашення, що стане додатковою гарантією безпеки довірених емітентами грошей.

За останні декілька років Нацдепозитарій активно впроваджує в Україні сучасні стандарти обробки корпоративних дій, базуючись на міжнародній практиці. НДУ почав використовувати загальноприйнятий на розвинених ринках світу стандарт ISO, суттєво удосконалив бізнес-процеси з урахуванням важливого акценту на підвищення рівня автоматизації (STP), спростив процес виплати доходів через депозитарну систему для своїх клієнтів, створивши можливість подачі е-документів через web-сервіс «Кабінет Клієнта».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: